Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole Samorządowe z Oddziałem Integracyjnym w Kaszczorze

 

Nawigacja

Godziny dostępności

  • Organizacja pracy od 1 lutego br.

    Od poniedziałku, 1 lutego br. obowiązują dotychczasowe zasady funkcjonowania szkół i placówek. Zmienione zostały rozwiązania o organizacji nauki zdalnej na terenie szkoły, wprowadzono możliwość organizowania tzw. próbnych egzaminów szkolnych na terenie szkoły.

     

    Uczniowie klas I–III szkół podstawowych oraz dzieci w wychowaniu przedszkolnym kontynuują naukę stacjonarną z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

    Uczniowie klas IV–VIII szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży, szkół podstawowych dla dorosłych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego, centrów kształcenia zawodowego, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, domów wczasów dziecięcych i szkolnych schronisk młodzieżowych do 14 lutego br. będą nadal uczyć się zdalnie.

    Opieka świetlicowa dla najmłodszych uczniów

    Dyrektorzy szkół podstawowych, w tym artystycznych, w których jest prowadzone kształcenie ogólne w zakresie podstawy programowej, są zobowiązani do prowadzenia działalności opiekuńczej dla uczniów klas I-III.

    Konsultacje dla zdających egzaminy

    Dyrektorzy szkół nadal mogą organizować uczniom klas ósmych oraz klas maturalnych konsultacje indywidualne lub w małych grupach.

    Możliwość prowadzenia w szkołach tzw. egzaminów próbnych

    W szkole będzie można zorganizować, w ramach konsultacji z nauczycielami, testy sprawdzające poziom przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty lub egzaminu maturalnego, tzw. egzaminy próbne przeprowadzane przez szkołę. Rozwiązanie to zostało wprowadzone na prośbę dyrektorów szkół.

    Ponadto w odniesieniu do szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe utrzymane zostały rozwiązania umożliwiające prowadzenie kształcenia praktycznego z zachowaniem reżimu sanitarnego, w określonych warunkach organizacyjnych.

    Rozporządzenie wejdzie w życie 1 lutego 2021 r.

    Organizacja konkursów, olimpiad lub turniejów w szkole, centrum lub placówce

    Dyrektor szkoły, centrum lub placówki może udostępnić pomieszczenia w szkole, centrum lub placówce do przeprowadzania poszczególnych stopni konkursów, olimpiad lub turniejów, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.

    Szkolenie sportowe w szkołach i oddziałach sportowych oraz szkołach i oddziałach mistrzostwa sportowego

    Zachowujemy również możliwość realizacji szkolenia sportowego w formie stacjonarnej w oddziałach i szkołach mistrzostwa sportowego.

    Wytyczne MEiN, GIS i MZ dla szkół

    Przypominamy, że wspólnie z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowaliśmy wytyczne dla dyrektorów szkół. Opracowane zasady mają na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa zarówno uczniów, jak i kadry pedagogicznej, a także rodziców.

    Wytyczne te w dużym stopniu opierają się na zapisach znanych już m.in. z września 2020 r. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.

    Zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi

     

    Departament Informacji i Promocji

    Ministerstwo Edukacji i Nauki

  • Ważne informacje dla rodziców w związku z powrotem do szkół uczniów klas I – III

    1. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję górnych dróg oddechowych oraz gdy domownicy  nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.

    2. Na teren budynku szkolnego uczeń wchodzi samodzielnie. Rodzice/opiekunowie przyprowadzają/odbierają dzieci przed wejściem głównym do budynku szkoły.

    3. Autobus szkolny będzie jeździł zgodnie z następującym planem w obowiązującym reżimie sanitarnym (dziecko przypisane do konkretnego miejsca w autobusie)

               Dowóz:

                   7.10 Górsko

                   7.20 Osłonin

                   7.25 Wieleń

               Odwóz:

                   12.00 i 14.00

    4. Przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust poprzez noszenie maseczek, przyłbic itp. w przestrzeni wspólnej (autobus szkolny, korytarze szkolne).

    5. Pracujemy zgodnie z obowiązującym planem lekcji znajdującym się w dzienniku elektronicznym (zawieszone zostały zajęcia dodatkowe z języka niemieckiego). Zajęcia rozwijające  planowane są dla całej grupy klasowej.

    6. Świetlica – w związku z organizacją pracy świetlicy dla dzieci rodziców pracujących prosimy o informacje dot. zainteresowania zajęciami świetlicowymi do dnia 14 stycznia br. do godz. 11 pod nr tel. 667 707 034 lub za pomocą dziennika elektronicznego.

    Planowane godziny pracy świetlicy 12.00 – 14.00 (godziny poranne w zależności od potrzeb).

    7. Przerwy międzylekcyjne ustalone będą indywidualnie z nauczycielem danej klasy. Przypominamy o możliwości skorzystania z obiadów szkolnych po wcześniejszym zgłoszeniu u intendentki (tel. 695 027 600) – jadłospis do wglądu na stronie internetowej szkoły.

       Przerwy śniadaniowe:

              kl. III godz. 8.20 – 8.35

              kl. I godz. 8.40 – 8.55

              kl. II godz. 9.00 – 9.15

       Przerwa obiadowa:

              godz. 11.00 – 11.20 (dla uczniów kończących po 4 lekcji)

              godz. 11.55 – 12.15

    8. Przypominamy o nakazie posiadania własnych przyborów szkolnych, maseczek, napojów. Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.

     

    W poniższym linku wytyczne Ministerstwa Edukacji oraz Głównego Inspektora Sanitarnego:

    https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wytyczne-sanitarne-dla-klas-1-3

     

    Nadal obowiązują ustalone procedury związane z organizcją pracy w szkole od dnia 1.09.2020 r. - dokument dostępny na stronie zskaszczor.edupage.org w zakładce Dokumenty szkolne.

  • Sekretariat

    Od 9 listopada br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone.

    Sekretariat szkoły pracuje w ograniczonym stopniu.

    Obowiązuje zakaz wstępu na teren placówki dla osób nieuprawnionych.

    Wszelkie sprawy proszę załatwiać telefonicznie pod nr tel. 667 707 034 lub mail'owo kaszczor@edu.mail.pl

  • Handel Ludźmi

    Handel Ludźmi

    Polecamy zapoznanie się i korzystanie z materiałów informacyjnych dotyczących „Handlu ludźmi w Polsce i Unii Europejskiej”. Wewnątrz znajdują się między innymi podstawowe informacje i dane obrazujące skalę handlu ludźmi w Polsce i UE, regulacje prawne, informacje o systemie zapobiegania i zwalczania handlu ludźmi w tym również o systemie wsparcia ofiar.

    Poradniki zawierają również informacje o możliwościach uzyskania pomocy przez osoby, które znalazły się w sytuacji ofiary handlu ludźmi oraz podpowiedzi pomagające rozpoznać sytuacje, które mogą być związane z przestępstwem handlu ludźmi i odpowiednio na nie zareagować.

    Strony dotyczące tematu:

    http://www.handelludzmi.eu/hl/aktualnosci

    https://mswia.gov.pl/pl/bezpieczenstwo/przeciwdzialanie-handl/11668,Przeciwdzialanie-handlowi-ludzmi.html

    Informacja ze strony MSWiA:

    „Handel ludźmi jest zjawiskiem podlegającym dynamicznym przemianom, którego nasilenie zaobserwowano w Polsce na początku lat 90-tych XX w. Obecnie Polska nie jest już tylko krajem pochodzenia ofiar, ale także krajem tranzytowym, przez który odbywa się transfer ofiar z Europy Wschodniej do Europy Zachodniej oraz krajem docelowym dla ofiar wykorzystywanych głównie w prostytucji i pracy przymusowej.

    Skuteczne przeciwdziałanie i walka z tym zjawiskiem wymaga udziału i współpracy wielu podmiotów administracji rządowej oraz organizacji pozarządowych. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji odpowiada za monitorowanie aktywności administracji publicznej w zakresie przeciwdziałania handlowi ludźmi. Widocznym tego przejawem jest działalność międzyresortowego Zespołu do Spraw Zwalczania i Zapobiegania Handlowi Ludźmi. Do zadań Zespołu należy proponowanie oraz opiniowanie podejmowanych działań zmierzających do skutecznego zwalczania i zapobiegania handlowi ludźmi, a także ocena realizacji Krajowego Planu Działań przeciwko Handlowi Ludźmi. Obecnie obowiązujących dokumentem jest Krajowy Plan Działań Przeciwko Handlowi Ludźmi na lata 2016-2018.

    Począwszy od 2006 roku minister właściwy do spraw wewnętrznych zleca organizacjom pozarządowym realizację zadań dotyczących wsparcia i ochrony ofiar. Od tego czasu realizowany jest „Program wsparcia i ochrony ofiary/świadka handlu ludźmi” przeznaczony dla cudzoziemskich ofiar handlu ludźmi. Program ten od 2010 roku stanowi element działań Krajowego Centrum Interwencyjno-Konsultacyjnego dla Ofiar Handlu Ludźmi (KCIK).

    Do głównych zadań KCIK należy przede wszystkim: identyfikacja ofiar handlu ludźmi, podejmowanie działań interwencyjnych, prowadzenie schronisk dla ofiar, opieka nad cudzoziemcami włączonymi do „Programu wsparcia i ochrony ofiary/świadka handlu ludźmi”, a także poradnictwo prewencyjne oraz udzielanie konsultacji dla instytucji i organizacji. Centrum prowadzi również całodobowy telefon zaufania dla ofiar i świadków handlu ludźmi.

  • Dnia 24 i 31 grudnia br szkoła i przedszkole będą nieczynne z powodu urlopu.

  • Ślemy życzenia...

    Ślemy życzenia...
  • BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA W KASZCZORZE 26.01.2021

    Kaszczor.pdf​​​​​​​

  • Konkurs z j. angielskiego pt. „Christmas Stocking”

    Dziś został rozstrzygnięty szkolny konkurs z j. angielskiego pt. „Christmas Stocking”. Zadaniem uczestników było wykonanie tradycyjnej skarpety  świątecznej wraz z życzeniami w języku angielskim, przy użyciu różnorodnych technik plastycznych. Konkurs skierowany był do uczniów kl. I-III. Celem konkursu była popularyzacja tradycji i zwyczajów  krajów anglojęzycznych oraz rozbudzanie wrażliwości estetycznej. Spośród wielu pomysłowych i oryginalnych prac jury musiało wyodrębnić trzy najbardziej wyróżniające się prace konkursowe.

    I miejsce zdobyła Zofia Milanowska z kl. II

    II miejsce zdobyła Łucja Floryszczak z kl. I

    III miejsce zdobył Bogusław Piasecki z kl. II

    Wyróżnienia zdobyli: Ignacy John z kl. III oraz Antonina Bieszczat z kl. I.

    Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy po odbiór dyplomów oraz nagród dn. 21.12. (poniedziałek) do sekretariatu szkolnego w godzinach 10:00-14:00. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za uczestnictwo w konkursie i także zapraszamy po odbiór dyplomów oraz słodkich upominków.

    Zachęcamy do obejrzenia prac konkursowych w galerii.

  • Akcja PIEROGI

    Zapraszamy do udziału w akcji organizowanej przez rodziców naszych przedszkolaków!

  • ŚWIĘTY MIKOŁAJ W OCZACH DZIECI

    To temat pracy konkursowej, który podjęło kilkunastu uczniów z naszej szkoły. I choć nie udało nam się zdobyć żadnego miejsca wśród nadesłanych prawie 3000 prac, to z przyjemnością prezentujemy obrazy Św. Mikołaja – Biskupa Myry, który znany był z wielkiego serca, wspierania biednych i potrzebujących. Dzieciom gratulujemy pomysłowości, a z okazji nadchodzących Mikołajek życzymy otrzymania wymarzonych upominków. I pamiętajcie, że Wy też możecie w tym przedświątecznym czasie zrobić coś dobrego. Dziś każdy może zostać Św. Mikołajem…

  • ARTYSTYCZNA PRACA ZDALNA NASZYCH UCZNIÓW

    Nauczanie zdalne trwa, a uczniowie kreatywnie działają w najróżniejszych tematach. Klasa IV i V - nurkowała w temacie - mieszkańcy morskich głębin. Uczniowie klasy VI - wskoczyli na wyższy poziom i umiejętnie kopiowali obraz mistrza Edwarda Muncha 'Melancholia' i 'Dziewczęta na moście'. Siódmoklasiści pożegnali odchodzacą porę roku - jesiennym pejzażem. Zapraszamy do obejrzenia galerii prac - można się zachwycić! 

  • LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO 'WIOSNA W LESIE'


          Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca w organizowanym przez Nadleśnictwo Kościan konkursie plastycznym z okazji 100 – lecia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu. Wśród nagrodzonych znaleźli się Maciej Piasecki – I miejsce w kategorii klas I-III w roku szkolnym 2019/2020, Maria Poźniak – I miejsce, Aleksandra Stanek – miejsce II oraz Gabriela Gola – miejsce III w kategorii klas IV-VIII. Gratulujemy serdecznie i zachęcamy do dalszej aktywności twórczej!

  • Szkoły będą zamknięte aż do 17 stycznia 2020 roku

    Nauka zdalna odbywać się będzie do 24.12.2020 roku. Rząd podjął decyzję o całkowitym zamknięciu szkół. Nauka online odbywa się w klasach I - VIII, szkołach średnich i wyższych.

    Ferie zimowe dla całej Polski w jednym terminie: 4-17.01.2021

  • Szkoła do hymnu!

    W imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Cieszę się, że tak wielu uczniów i nauczycieli uczciło w ten sposób Narodowe Święto Niepodległości.

    W tegorocznej akcji wzięło udział 16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia! 

  • Kotwice naszej pamięci - 11.XI.2020r

    Kotwice naszej pamięci - 11.XI.2020r
    11.11.2020
  • Wyniki szkolnego konkursu ,,Kaligramy po angielsku"

    W drugiej połowie października uczniowie klas IV -VI mogli zaprezentować swoją pomysłowością i talent plastyczny biorąc udział w konkursie plastyczno- językowym z języka angielskiego. Konkurs polegał na stworzeniu pracy przedstawiającej słowo lub wyrażenia w postaci obrazu. Ocenie podlegała kreatywność, oryginalność, staranność wykonania i poprawność ortograficzna.

    I miejsce - Natalia Leśniewicz kl. IV B

    II miejsce - Oskar Dąbrowski kl. IV B

    III miejsce - Blanka Piędel kl. IV B

    Wyróżnienie - Aleksandra Stanek VI A i Jolanta Stachowiak VI B

    Dla wszystkich uczniów biorących udział zostaną przygotowane dyplomy, a dla zwycięzców drobne upominki.

    Serdeczne gratulacje!

  • Do 29 listopada zawieszenie zajęć stacjonarnych. Uczniowie klas I-III przechodzą na naukę zdalną

    Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów i słuchaczy szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych i form pozaszkolnych (kursowych). Przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą funkcjonowały bez zmian.

    Oznacza to, że uczniowie i słuchacze wszystkich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w tym szkół dla dorosłych, a także słuchacze i uczestnicy form pozaszkolnych prowadzonych przez placówki kształcenia ustawicznego oraz centra kształcenia zawodowego – do 29 listopada br. będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym.

    Szkoły i placówki, w których nie będą zawieszone zajęcia stacjonarne

    Nauka i opieka dla dzieci w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych formach wychowania przedszkolnego pozostaje bez zmian.

    Stacjonarnie, tak jak do tej pory, pracować będą również szkoły specjalne w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii.

    Dyrektorzy szkół specjalnych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych i ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, a także szkół specjalnych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej będą mogli sami w tym okresie decydować o trybie nauczania.

    Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, dyrektor szkoły będzie zobowiązany zorganizować nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole (z wykorzystaniem komputerów i niezbędnego sprzętu znajdującego się w szkole).

    Konsultacje dla zdających egzaminy

    W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych dyrektorzy szkół mogą umożliwić uczniom klas ósmych oraz klas maturalnych konsultacje indywidualne lub w małych grupach, do 5 osób.

     

    źródło: ko.poznan.pl

  • Szkoła i Przedszkole do hymnu

    Szkoła i Przedszkole do hymnu

    Wtorek 10 listopada o godz. 11:11 śpiewamy wspólnie hymn narodowy

     

    Przedszkolaków, uczniów i nauczycieli, którzy będą tego dnia w szkole, zachęcamy do zaśpiewania hymnu w danej grupie/klasie. Natomiast tym, którzy uczą się zdalnie, proponujemy połączenie się za pomocą komunikatorów i odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” on-line.

  • Konkurs GCKiB„Pippi wychodzi na scenę”

    Zapraszamy do wzięcia udziału w Gminnym Konkursie Plastyczno-technicznym!  W listopadzie 2020 roku mija 75 lat od pierwszego wydania książki Astrid Lindgren o przygodach Pippi Langstrumpf, zwanej też Pippi Pończoszanką. W związku z tym Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Przemęcie zaprasza uczniów klas I-III szkół podstawowych z naszej gminy do udziału w konkursie plastyczno-technicznym na wykonanie pacynki przedstawiającej Pippi pod nazwą „Pippi wychodzi na scenę”. Aby wziąć udział w konkursie należy wykonaną pacynkę dostarczyć do Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie lub do jednej z naszych Filii Bibliotecznych do piątku 20 listopada 2020 roku.  Szczegóły konkursu znajdują się w załączonym regulaminie. Powodzenia!
    Regulam konkursu

  • GMINA PRZEMĘT W PRZYSZŁOŚCI.... ZNAMY WYNIKI KONKURSU

    Ponad sto – a dokładnie 109 prac wpłynęło na konkurs plastyczny „Moja Gmina Przemęt w przyszłości”, którego organizatorami byli Urząd Gminy Przemęt oraz GCKiB w Przemęcie. W czwartek 22 października 2020 r. Komisja Konkursowa w składzie: Waldemar Kalitka, Patrycja Pabich, Beata Karaśkiewicz-Maćkowiak, Adam Kubiak i Szymon Piechowiak wyłoniła laureatów konkursu, czyli autorów najładniejszych i najciekawszych prac.

    Celem konkursu było zaangażowanie najmłodszych mieszkańców gminy Przemęt w proces kreowania polityki przestrzennej i społecznej, identyfikowanie ze swoim miejscem zamieszkania oraz kształtowanie zainteresowań architekturą „małej ojczyzny”. Uczestnikami konkursu byli przedszkolacy, uczniowie kl. I – VIII SP oraz szkoły ponadpodstawowej. Pomysły dzieci i młodzieży na wizję Gminy Przemęt w przyszłości były przeróżne, a nawet zaskakujące. To sprawiło, że wybór najładniejszych prac był dla Komisji Konkursowej dużym wyzwaniem, dlatego przyznano równorzędne miejsca w Kategoriach I, III i IV. Prace te zostaną zaprezentowane na korytarzu wejściowym Urzędu Gminy Przemęt.

    Bardzo dziękujemy naszym Uczniom za zainteresowanie konkursem i liczny w nim udział, a laureatom za zdobyte miejsca! Życzymy dalszych sukcesów!

    Po odbiór dyplomów i nagród zapraszamy zwycięzców oraz wszystkich biorących udział w konkursie do GCKiB w Przemęcie od piątku 30 października 2020 r. i przez cały najbliższy tydzień w godz. od 7:30 do 15:30.

    Poniżej prezentujemy listę laureatów uczniów z naszej szkoły:

     

    KATEGORIA I – PRZEDSZKOLACY:

    II m-ce: Hanna Nędza – 5 lat - Przedszkole w Kaszczorze

    wyróżnienie: Amelia Hübner – 6 lat - Przedszkole w Osłoninie

     

    KATEGORIA III – UCZNIOWIE KL. IV – VI SP

    I m-ce: Jagoda Olejniczak – kl. IV - SP w Kaszczorze

    III m-ce: Filip Ratajczak – kl. VI – SP w Kaszczorze

    III m-ce: Patryk Weiss – kl. IV – SP w Kaszczorze

    III m-ce: Dominika Machoy – kl. VI - SP w Kaszczorze

    wyróżnienia: Natalia Leśniewicz – kl. IV - SP w Kaszczorze,

    Franciszek Łoła – kl. IV – SP w Kaszczorze

     

    KATEGORIA IV – UCZNIOWIE KL. VII – VIII SP i szkoła ponadpodstawowa

    I m-ce: Maria Poźniak – kl. VIII - SP w Kaszczorze

    III m-ce: Maria Sroka – kl. VII - SP w Kaszczorze

    III m-ce: Patrycja Flieger – kl. VII – SP w Kaszczorze

     

    BRAWO!!!

    Oto niektóre prace naszych Uczniów:)

strona: