|
Życzenia wielkanocne od klasy IVbKlikaj z głową – bezpieczeństwo w sieci22 marca 2021 roku o godz. 12 odbyło się spotkanie klas VI, VII i VIII z panem Mariuszem Tokarskim , pracownikiem Allegro– kierownikiem zespołu do spraw współpracy z organami ścigania. W spotkaniu wzięło udział 90 uczniów. Mariusz Tokarski opowiadał nam o zagrożeniach w Internecie, które spotkać mogą potencjalnego użytkownika. Uczniowie dowiedzieli się jak chronić swoje dobra w Internecie, a także jak samemu nie naruszać prawa.
St. Patrick’s Day – Dzień Św. PatrykaDnia 17 marca uczniowie kl. I-III podczas lekcji j. angielskiego obchodzili Dzień Św. Patryka – patrona Irlandii. Święto to celebrowane jest nie tylko w Irlandii, ale także na całym świecie. Jedną z najważniejszych tradycji obchodów tego dnia jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, dlatego nasi uczniowie również założyli zielone ubrania, a nawet pofarbowali włosy. Ponadto dzieci poznały historię życia Św. Patryka. Dowiedziały się między innymi, co symbolizuje trzylistna koniczyna (a shamrock) oraz kim jest Leprikon (Leprechaun). Wspomniany skrzat, który znany jest ze skąpstwa wyjątkowo podzielił się swoim słodkim skarbem z uczniami. Dodatkową atrakcją była foto-budka, ciesząca się wielkim zainteresowaniem. Tego dnia został także rozstrzygnięty konkurs na najciekawszą czapkę Leprikona. Uczestnicy konkursu wykazali się nie lada kreatywnością, co nie ułatwiło jury w wytypowaniu tych najciekawszych prac konkursowych.
I miejsce zdobył Alan Mikołajczak z kl. II
II miejsce zdobyła Alicja Pabich z kl. II
III miejsce zdobyła Łucja Floryszczak z kl. I
Wyróżnienie zdobyli: Nikodem Marcinkowski z kl. II oraz Zofia Milanowska z kl. II
Gratulujemy!!!
Wiosno przybywaj!!!Galeria prac uczniów klasy VI.
Ciepły wietrzyk powiał dzisiaj, słychać świergot ptaków...Galeria prac uczniów klasy VII
Wyprawa klas czwartych i piątych do egzotycznego ogrodu.MISTRZ ORTOGRAFIIZ okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie kl. 1-3 wzięli udział w szkolnym konkursie ortograficznym, który miał na celu wyłonić w każdej klasie Mistrza Ortografii. Zwycięzcami zostali:
- Mistrz Ortografii kl. 1 – Ada Kwaczyńska
- Mistrz Ortografii kl. 2 – Kinga Ziółkowska
- Mistrz Ortografii kl. 3 – Ignacy John
DZIEŃ KOBIETDziękujemy panom – tym dużym i tym mniejszym - za niezwykły Dzień Kobiet. Dziękujemy za piękne życzenia, cudowny uśmiech i niezwykłą życzliwość.
1 marca Dzień Żołnierzy Wyklętych „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie ojczyzny” – napisał w lutym 2010 r. prezydent Lech Kaczyński, który podjął inicjatywę ustawodawczą w zakresie uchwalenia tego święta. Ta idea, podtrzymana przez kolejnego prezydenta Bronisława Komorowskiego, została zrealizowana ustawą z 3 lutego 2011 r. O wprowadzenie tego święta ubiegał się również prezes IPN Janusz Kurtyka.
Temat Żołnierzy Wyklętych stał się szerzej znany dopiero na początku lat 90-tych XX wieku. Stało się to w dużej mierze dzięki wystawie „Żołnierze Wyklęci – antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 r.”, przygotowanej w 1993 r. przez Ligę Republikańską na Uniwersytecie Warszawskim.
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” przypada na 1 marca. Tego dnia w 1951 r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, zostali rozstrzelani przywódcy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” – prezes WiN ppłk Łukasz Ciepliński („Pług”, „Ludwik”) i jego najbliżsi współpracownicy: Adam Lazarowicz, Mieczysław Kawalec, Józef Rzepka, Franciszek Błażej, Józef Batory i Karol Chmiel. Ich ciała komuniści zakopali w nieznanym miejscu.
Konkurs Walentynkowy rozstrzygniętyUWAGA UCZNIOWIE !
Informujemy, iż został rozstrzygnięty konkurs pt.,,Walentynkowa wykreślanka ''.
Spośród klas 4-8 prawidłowej odpowiedzi udzieliły następujące osoby :
1.Maria Bielówka kl. 4 a
2.Angela Rolla kl.4a
3.Janik Daria kl.4a
4.Oskar Dąbrowski kl.4 b
5.Milena Miś kl.6 b
6.Alan Zdanowicz kl.8
Bardzo prosimy ,aby wymienieni uczniowie, po powrocie do
szkoły, zgłosili się do biblioteki szkolnej po odbiór nagród.
GRATULUJEMY !!!!
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
LIMERYKIPrzedszkolaki i uczniowie, uczęszczający na terapię logopedyczną , wraz z rodzicami wzięli udział w „Ogólnopolskim konkursie na najciekawszy limeryk” organizowanym w ramach „ Miejskiego Programu Profilaktyki Logopedycznej” we Wrocławiu. W konkursie wzięło ponad 60 uczestników. Zespół w Kaszczorze reprezentowało aż 5 dzieci z rodzicami: Michalina Rzyska, Wojtek Ślebioda, Krzysiu Rodzeń, Franek Cielebąk i Oskar Dąbrowski. W konkursie otrzymali wyróżnienie : Franek Cielebąk z mamą Elżbietą oraz Oskar Dąbrowski z mamą Karoliną.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom… talentu, pomysłowości, wyobraźni i odwagi.
Bawiliśmy się wszyscy wspaniale tworząc rymy i wymyślając bohaterów.
Od 1 do 5marca zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i sympatyków do wspólnej zabawy . Codziennie na Facebook’u naszej szkoły umieścimy limeryk jednego z uczestników. Wszystkich serdecznie zapraszamy do pisania i nadsyłania swoich wierszyków i limeryków.
DZIAŁAMY - TWORZYMYKUBIZM – zgodnie z definicją to kierunek w sztukach plastycznych, który rozwinął się we Francji na początku XX wieku, poszukujący nowych zasad budowy przestrzennej dzieła przez odrzucenie reguł perspektywy i geometryczne uproszczenie elementów kompozycji. A jak wyobrażają sobie Kubizm uczniowie naszej szkoły? - Zobaczcie sami. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji zawierającej ciekawe prace plastyczne uczniów klasy VII, wykonane zgodnie z założeniami tego kierunku.
DZIEŃ KOTA17 lutego uczniowie kl. 3 obchodzili Dzień Kota. Z tej okazji rozmawiali o życiu i zwyczajach tych wspaniałych zwierzaków. Wykonali również maski, dzięki którym mogli przemienić się choć na chwilę w koty domowe, dzikie i te z bajek.
WALENTYNKIW Dniu Świętego Walentego,
każdy uczuciem obdarowuje każdego.
Ja Tobie ślę:
1000 buziaków,
100 wesołych pluszaków,
10 gwiazdek z nieba
i wszystkiego, czego Ci tylko potrzeba.
W tym roku WALENTYNKI obchodziliśmy w mniejszym gronie. W szkole pojawiło się mnóstwo serduszek, amorków i balonów. Każdy z nas miał na sobie coś czerwonego. Nie zabrakło również WALENTYNKOWEJ POCZTY.
Z niecierpliwością czekamy do następnego 14 lutego. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się już wszyscy.
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA I SZKOŁY 2021/2022Terminy postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowychna rok szkolny 2021/2022Ogłaszamy terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych. Ustalony przez Ministra Edukacji i Nauki harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany jest do zmienionego harmonogramu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne.
Najważniejsze informacje
- Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać od 17 maja 2021 r. do 21 czerwca 2021 r., z wyjątkiem szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji oraz do szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych, do których wnioski składane od 17 maja 2021 r. do 31 maja 2021 r.
- Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty należy złożyć od 25 czerwca 2021 r. do 14 lipca 2021 r.
- Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 22 lipca 2021 r.
- Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych ogłoszone będą 2 sierpnia 2021 r.
- W terminie od 23 lipca 2021 r. do 30 lipca 2021 r., w przypadku kandydatów zakwalifikowanych, składa się potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe - także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenia psychologicznego o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.
- W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub kandydat pełnoletni informuje o tym dyrektora szkoły w terminie do 20 sierpnia 2021 r. do godz. 15.00. Należy wskazać wówczas przyczynę niedotrzymania pierwotnego terminu. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 24 września 2021 r.
- Nieprzedłożenie do 24 września 2021 r. zaświadczenia lub orzeczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontunuowania nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – w oddziale realizującym kształcenie w zawodzie, do którego został przyjęty.
- Ogłoszony harmonogram uwzględnia również terminy przewidziane na czynności sprawdzające (o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe) oraz czynności przewidziane w postępowaniu odwoławczym (o których mowa w art. 158 ust. 6-9 ustawy – Prawo oświatowe).
- W postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022 przeprowadza się postępowanie uzupełniające w terminach określonych w tabeli.
- Kandydaci do szkół ponadpodstawowych, którzy nie zostaną przyjęci do szkół dla młodzieży w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2021/2022, będą przyjmowani do tych szkół w trakcie roku szkolnego (na podstawie art. 130 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe).
- Za zapewnienie miejsca w szkole ponadpodstawowej wszystkim realizującym obowiązek nauki dzieciom i młodzieży zamieszkującym na obszarze powiatu odpowiada rada powiatu (zgodnie z art. 39 ust. 7 ustawy – Prawo oświatowe).
Ważne informacje z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w WolsztyniePowiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wolsztynie oferuje dzieciom, młodzieży i ich rodzicom oraz nauczycielom różnorodne formy wsparcia, także w sytuacjach kryzysowych. W celu skorzystania z pomocy należy skontaktować się telefonicznie i umówić na termin konsultacji, porady lub innej formy wsparcia.
Kontakt:
Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wolsztynie ul. 5 Stycznia 5
tel. 68/ 384-20-82 665-181-242
ppppwolsztyn@wp.pl
www.poradnia.powiatwolsztyn.pl
102 rocznica wyzwolenia Kaszczoru7 lutego 1919 roku Kompania Przemęcka wkroczyła do Kaszczoru niosąc sztandar wolności.
Pomiętajmy o bohaterach sprzed 102 lat.
Warto z tej okazji poświęcić kilka chwil by nawiedzić groby Powstańców na kaszczorskim cmentarzu, wirtualnie przenieść się do muzem Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu i na stronę Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego.
|
|
|