Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole Samorządowe z Oddziałem Integracyjnym w Kaszczorze

 

Nawigacja

Godziny dostępności

  • Dzień Patrona

    19.04.2011

    Dzisiaj cała szkoła przybrała uroczysty wygląd. Uczciliśmy patrona naszej szkoły Marcina Rożka, a także Jana Pawła II. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali nabożeństwo drogi krzyżowej, a następnie zapalone zostały znicze przy tablicach pamiątkowych. Szczególne słowa skierował do wszystkich ks. proboszcz Władysław Płóciennik wspominając swoje spotkania z papieżem Janem Pawłem II.

     

     

  • Konkurs Recytatorski

    07.04.2011

    7 kwietnia odbyły się w Przemęcie gminne eliminacje Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Mali Recytatorzy - Wolsztyn 2011”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie wyłonieni w eliminacjach szkolnych.  Wszyscy  młodzi recytatorzy spisali się wspaniale i wrócili z przepustką do następnego etapu konkursu. W poszczególnych kategoriach zajęli następujące miejsca:

    klasa I Dominik Wolniczak – I miejsce

    klasa II Natalia Daleka – II miejsce

    klasa III Katarzyna Jon – I miejsce

    klasa IV  Jakub Drajerski – I miejsce

    Gratulujemy! Życzymy powodzenia 5 maja w Wolsztynie na ostatnim już etapie konkursu. Trzymamy za Was kciuki! 

  • Konkurs

    30.03.2011

    W środę roku odbył się szkolny etap Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Mali Recytatorzy - Wolsztyn 2011". Udział w nim wzięli uczniowie klas I-IV.

    Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach recytowali:
     

    klasa I - Dominik Wolniczak - Wanda Chotomska "Bajka o kurze"

    klasa II - Natalia Daleka - W. Woroszyński "Pożar"

    klasa III - Katarzyna Jon - Maria Kownacka "O Gęślikach imć Świerszczyków"

    klasa IV - Jakub Drajerski - Michał Zaręba "Most"

    Wyróżnienia zdobyli:
     

    I klasa- Patrycja Sosnowska

    II klasa- Zuzanna Michalska

    III klasa- Weronika Wita

    IV klasa- Maria Stachowiak

     

    Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia tym, którzy wezmą udział 7 kwietnia w eliminacjach gminnych. Trzymamy kciuki, aby wszyscy dotarli do etapu powiatowego.

  • Wiosna, Wiosna ach to Ty ....

    21.03.2011

    Nareszcie przyszła WIOSNA. W naszej szkole witaliśmy ją na wesoło. Oj działo się tego dnia wiele pod hasłem "Znani i lubiani". Dziękujemy wszystkim za piękne przebrania i udział w zabawie. A zima? No cóż - poszła z dymem.

  • Dzień Wiosny

    14.03.2011

    Zapraszamy do udziału w Święcie Wiosny 21.03.2011. Więcej informacji na plakacie: Dzien_Wiosny.pdf

  • 07.07.2011

    W poniedziałek, 7 marca odbył się w Mochach  VI Gminny Turniej Sportowo-Rekreacyjny dla klas I-III „Biały Miś”. Udział wzięło  siedem szkół podstawowych naszej gminy.    Od pierwszej konkurencji emocji było wiele, tym bardziej, że wszyscy chcieli wygrać, poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Sportowcy perfekcyjnie wykonywali poszczególne konkurencje, a było ich osiem:

    ·        rzut woreczkami do celu,

    ·        przenoszenie woreczków,

    ·        wyścig z piłkami do ręcznej,

    ·        tor przeszkód,

    ·        slalom z krążkiem,

    ·        wyścig z kozłowaniem piłki,

    ·        piłka w rzędach,

    ·        wielka sztafeta.

     

        Zawodnicy musieli popisać się szybkością, zwinnością, zręcznością, umiejętnościami gimnastycznymi, dawali z siebie wszystko, by to ich drużyna wygrywała. W ferworze walki czasami piłka wypadała z rąk, woreczki lądowały poza wiaderkiem, piłka obierała inny tor, a koszulka raz ubrana na prawą, raz na lewą stronę. Emocjom nie było końca. Do ostatniej chwili trudno było przewidzieć kto tak naprawdę wygra. Dopiero ostatnia konkurencja, w której zmierzyły się bezpośrednio zespoły z największą ilością punktów, zadecydowała o zwycięstwie. Wszyscy zawodnicy otrzymali słodkie niespodzianki, dyplomy, a najlepsze trzy zespoły oprócz tego puchary i medale. Ostatecznie klasyfikacja ukształtowała się następująco:

    I miejsce SP Przemęt

    II miejsce SP Kaszczor

    III miejsce SP Kluczewo

    IV miejsce SP Mochy

    V miejsce SP Bucz

    VI miejsce SP Starkowo

    VII miejsce SP Radomierz 

    GRATULULEMY

     

  • Rekolekcje

    04.03.2011

    Od 7.03.2011 do 9.03.2011 obywać się będą rekolekcje szkolne. Po zajęciach rekolekcyjnych - lekcje wg. obowiązującego planu. Plan rekolekcji pod linkiem: Plan__rek_2011.pdf

  • Gazeta szkolna

    04.03.2011

     


    Zapraszamy do lektury nowego numeru naszej gazetki szkolnej "Czas na przerwę". Gazeta dostępna jest pod zakładką http://press.juniormedia.pl/czas-na-przerw%C4%99/11/2/2/

  • Nadawanie hasła dla Rodziców w dzienniczku elektronicznym

    03.03.2011

    Nadanie hasła dostępu do dzienniczka elektronicznego dla rodzica.

    Krok 1. Rodzic wchodzi na stronę dzienniczka https://uonet.vulcan.net.pl/003721/

    Wpisuje w odpowiednie pole adres mailowy podany wychowawcy.  Następnie klika „Nie pamiętam hasła” – spowoduje to wysłanie na ich adres maila powitalnego.

    Krok 2 . Wchodzą na swoja pocztę i odczytuje maila z systemu UONET – nadają swoje hasło (8 znaków w tym jedna duża litera i jedna cyfra).

    Krok3. Wchodzą na stronę dzienniczka i logują się wpisując swój adres mailowy i wcześniej nadane hasło.

    Wybierają zakładkę „Witryna dla Rodziców/ucznia”

    Nowa strona dzienniczka pozwala na komunikację rodzic-nauczyciel poprzez zakładkę KOMUNIKATY - DODAJ KOMUNIKAT.

    Zachęcamy do korzystania. W razie problemów prosimy o kontakt ze szkołą. 

  • Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Wiedzy Historycznej

    17.01.2011

     

    Konkurs

     17 stycznia 2011 r. na sesji Rady Gminy Przemęt odbyła się uroczystość rozstrzygnięcie III Gminnego Konkursu Wiedzy Historycznej  „Osiem wieków Ziemi Przemęckiej – bliżej historii, kultury i przyrody". Nagrody najlepszym uczniom wręczyli Pani Dorota Gorzelniak – Wójt Gminy Przemęt, Pan Jerzy Dominiak – Przewodniczący Rady Gminy Przemęt oraz Pan Maciej Ratajczak – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Przemęcie.
    W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z Przemętu, Moch, Kaszczoru i Starkowa. - mówi Maciej Ratajczak. - Podczas konkursu uczniowie pisali test składający się z kilkudziesięciu pytań, które dotyczyły historii Ziemi Przemęckiej i w tym roku ze względu na XX-lecie samorządu także historii samorządu w gminie Przemęt.
    Organizatorzy nie ukrywają, że konkurs historyczny jest jednym z trudniejszych, gdyż wymaga opanowania rozległego materiału i to w dodatku materiału, który z każdym rokiem się rozszerza dzięki poznawaniu nowych faktów z historii Ziemi Przemęckiej.

    W kategorii gimnazjów I miejsce zajął uczeń naszej szkoły Mikołaj Stachowiak z kl. III gimnazjum

  • Szkolni znawcy Biblii

    05.01.2011

    W grudniu ubiegłego roku 8 uczniów naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskim konkursie "Biblia i Przypowieści Bibljne".

    W kategorii szkół podstawowych udział w konkursie wzięło 2578 uczestników z całej Polski. Nasi uczniowie zajęli bardzo wysokie miejsca:

    - Maciej Czarny 7

    - Anna Krall 16

    - Gracjan Cupryś 18

    - Katarzyna Tomiak 24

    - Dawid Szymysł 40

    W  kategorii gimnazjów udział brało 1471 uczestników:

    - Jonasz Czarny 16

    - Oskar Jasek 19

    - Adrian Stachowiak 30

    GRATULUJEMY

  • Hej kolęda, kolęda ...

    21.12.2010

    Kolędujemy w przeszkolu, kolędujemy w szkole i będziemy kolędować w naszych domach. Relacje foto poniżej.

     

     

  • 13.12.2010

    Hej! Oddajemy do rąk, a właściwie oczu Czytelników kolejny numer naszej szkolnej gazety "Czas na przerwę". Tym razem w wersji ekologicznej czyli online. Poniżej podajemy link pod którym znajdziecie szkolną gazetkę. Życzymy miłej lektury i zachęcamy do jej współredagowania.

     

    Pozdrawiamy REDAKCJA


    http://zskaszczor.edupage.org/news/?cmd=edit&id=80#

  • Mikołaj jedzie tu znów ...

    06.12.2010

    Jak co roku dotarł do nas Święty Mikołaj. Tym razem jak przystało na Mikołaja przyjechał prawdziwymi saniami. Radości było wiele. Prezenty powędrowały do wszystkich dzieci, a najgrzeczniejsi mogli popędzić saniami wraz z Mikołajem.

  • Zabawa, zabawa

    30.11.2010

    Obrazy namalowane przez naszych gimnazjalistów zlicytowano w czasie zabawy andrzejkowej, która odbyła się 28.11.2010 w naszej szkole. Dochód z licytacji w kwocie 900zł zasilił konto Rady Rodziców.

  • Obelisk poświęcony pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kaszczorze

    22.11.2010

    Po niemal dwóch latach poszukiwań uczeń naszej szkoły Dominik Wojciechowski odnalazł wraz z Babcią fotografię z okresu międzywojennego upamiętniającą odsłonięcie obelisku poświęconego Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, który stał na obecnym Placu Wolności w Kaszczorze. Jak na razie jest to jedyna znana nam pamiątka fotograficzna upamiętniająca ten fakt. Dziękujemy Dominikowi i jego Babci.

     
    Od AN
     
     
  • Powiatowy Konkurs Plastyczny pt.

    12.11.2010


    29 października wyłoniono laureatów Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. "Ptaki, Cudaki". Na konkurs dostarczono 613 prac z 27 placówek powiatu wolsztyńskiego. Rozpatrywano je w 4 kategoriach wiekowych. Komisja konkursowa przyznała 27 równorzędnych wyróżnień (czyli pierwszych miejsc). Wśród zwycięzców znalazły się trzy uczennice z naszej szkoły. Są to:

    - Katarzyna Tomiak klasa V
    - Alicja Jon klasa VI
    - Marta Michalewicz klasa III gimnazjum

    Wszystkim uczestnikom gratulujemy ciekawych prac i życzymy kolejnych sukcesów. Zdjęcia z rozdania nagród poniżej.

  • Bieg Niepodległości w Mochach

    11.11.2010

     11 listopada - to w ustach każdego Polaka brzmi dumnie i wzniośle. Szkoła w Mochach już po raz 19 zorganizowała w ten dzień Bieg Niepodległości. Mimo, początkowo nieprzychylnej pogody każdy bieg odbył się bez większych zakłóceń. Naszą szkołę reprezentowali przedszkolacy, uczniowie szkoły podstawowej. Wszystkim należą się słowa uznania zarówno tym, którzy zajęli czołowe miejsca jak i tym na dalszych pozycjach. Najważniejsze, że wszyscy bieg ukończyli. W zawodach wzięło udział ponad 400 biegaczy w różnych kategoriach, a więc było z kim rywalizować. Medalowe i wyróżnione miejsca zamieszczamy poniżej, a także relację fotograficzną.

    - M5  Krystian Mały (4 miejsce)
    - K6  Daria Malcher (2 miejsce)
    - K7 Alicja Drajerska (2 miejsce)
    - K8 Julia Jędrzychowska (4miejsce)
    - M9 Maciej Łosiewicz (5 miejsce)
    - M10 Franciszek Nowak (3 miejsce)
    - M11 Gracjan Cupryś (6 miejsce)
    - M13 Konrad Fliegier (1 miejsce)

    12 listopada - odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Wolsztyńskiego w Biegach na Orientację i tu także nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca:

    - Kategoria rodzinna Amadeusz Cupryś (1 miejsce)
    - Kategoria rodzinna Maksymilian Nowak (3 miejsce)
    - M 10 Franciszek Nowak (2 miejsce)
    - M11 Gracjan Cupryś (2 miejsce)

  • Święto Niepodległości 92 rocznica

    Święto Niepodległości 92 rocznica
    10.11.2010

     Drodzy Uczniowie, Rodzice, Szanowni Nauczyciele , Pracownicy Zespołu

     

    Szkół w Kaszczorze , Przyjaciele szkoły !


    Święta miłości kochanej Ojczyzny,

    Czują Cię tylko umysły poczciwe,

    Dla Ciebie zjadłe smakują trucizny,

    Dla Ciebie więzy, pęta nie zelżywe.

    Ignacy Krasicki

     

     

    11 listopada 1918 roku był dniem przełomowym w dziejach naszego kraju. Pięć pokoleń Polaków, żyjących pod zaborami, czekało na własne państwo. I w końcu przyszła niepodległość. Nie była cudem czy szczęśliwym zbiegiem okoliczności. Była ona wynikiem zarówno czynu zbrojnego Legionów, jak i efektem mądrości polityków i dyplomatów. Ale przede wszystkim mogła zaistnieć dzięki woli i determinacji narodu, dzięki umiejętności przeniesienia przez lata niewoli tożsamości, odmienności, dumy z tego, że jesteśmy Polakami.

    Zgromadziliśmy się, by uczcić kolejną rocznicę – 92 w tym roku tego ważnego dnia. Kosynierzy Kościuszki, powstańcy listopadowi i styczniowi, bezimienni żołnierze, kwiat naszego narodu, oddali życie za marzenie o wolnej, odrodzonej POLSCE. Chylimy dziś przed nimi głowy. Wspominamy zwłaszcza legionistów i wodza Józefa Piłsudskiego, bo to oni ostatecznie rzucili wyzwanie zaborcom, „na stos rzucili swój los - jak mówią słowa legionowej pieśni. Swoim uporem i bohaterstwem spełnili tęsknotę pokoleń- wskrzesili Polskę. Nie chcieli „uznania, ni mów, ni łez ”. Ale w decydującym momencie historii nie zawahali się stanąć w szeregu, gotowi zapłacić najwyższą cenę. Byli to prawdziwi patrioci, ludzie mężni, pełni wiary, oddani Ojczyźnie i swoim dowódcom. To z ich marzeń o wolnym i niepodległym kraju powstała Druga Rzeczpospolita. Powstańcy i legioniści, zesłańcy i kosynierzy, wszyscy oni wierzyli, że ich wysiłek i przelana krew nie będą zmarnowane. I nam, kolejnym już pokoleniom, nie wolno ich zawieść. Mamy obowiązek dbać o Polskę.

    Dzisiejsze Święto obchodzimy tak uroczyście, gdyż doceniamy najwyższą dla narodu wartość – niepodległość. Może nie wszyscy mogą wiedzieć, że dopiero od kilkunastu lat obchodzimy to święto oficjalnie. W czasach PRL-u usiłowano datę 11 listopada wymazać z narodowej pamięci. Bo i Polskę trudno było wtedy nazwać do końca niepodległą. Dziś nikt nie wzbrania świętować kolejnej 92 już rocznicy odzyskania niepodległości. Może dlatego w chwili obecnej mniej w tym święcie entuzjazmu i spontaniczności. Pamiętajmy

    Naród, który nie ma szacunku dla przeszłości i nie szanuje teraźniejszości, nie ma prawa do przyszłości” – Józef Piłsudski

    Niech dobry Bóg nie zapomni o Was.

    Chwała Bohaterom.

    Dziś budujemy naszą przyszłość w europejskiej rodzinie narodów. Dlatego, tak jak naszym Ojcom przed laty, potrzeba nam poczucia, narodowej dumy, miłości do naszej „małej Ojczyzny” ; miasta, gminy, wsi. Tylko wtedy wzbogacimy zjednoczoną Europę o wartości niepowtarzalne, jedyne. Mam na myśli naszą kulturę, nasze narodowe cechy. Musimy wierzyć w siebie, w to, że mamy godne miejsce we wspólnej Europie .

    Odzyskaniu niepodległości w 1918 roku towarzyszyła euforia. Wkrótce jednak okazało się, że wolność to nie tylko radość, ale także wielkie wyzwanie. Nadeszły powszednie dni, a wraz z nimi kryzys gospodarczy, niewydolność demokratycznych procedur. Wszystko co tak dobrze znamy i z naszej codzienności. Choć nasi dziadkowie nie ustrzegli się błędów, to dorobek dwudziestolecia międzywojennego godzien jest szacunku. Ale rodzi się pytanie: jak nas ocenią nasze dzieci, wnukowie? Bo oni też będą zadawać pytanie, czy dobrze wykorzystano odzyskaną w 1989 roku niepodległość. Dlatego powinniśmy, jak nasi przodkowie, przeistoczyć romantyczny zapał w pozytywistyczny rozsądek mądrego budowania.

    Powinniśmy postępować tak, jak mówił Stanisław Staszic „Być narodowi pożytecznym”. Poprzez naukę, pracę, wolontariat, członkowstwo w organizacjach pozarządowych. Dzisiaj, tak jak wtedy, w 1918 roku, potrzebna nam jest zgoda narodowa, potrzebne są nam dobre rządy, spokój i mądrość, abyśmy odróżnili dobro od zła i mogli godnie żyć na polskiej ziemi. Walczmy zatem każdego dnia o Niepodległą Polskę, o Polskę zgodną z zasadami i przykazaniami Boga. O Polskę uczciwą, sprawiedliwą i dbającą o tych co sami sobie w życiu poradzić nie mogą. Służmy jeden drugiemu, czyńmy bliźniemu tak jak byśmy chcieli aby nam czyniono.

    Czego Wam Drodzy Uczniowie, Państwu i sobie życzę w przededniu Dnia Święta Niepodległości.

     List prezydenta Bronisława Komorowskiego

    http://www.men.gov.pl/images/pdf/list_prezydent.pdf

  • KOLOSA ZA WYCZYN ROKU 2009 - ARKADIUSZ MYTKO

    KOLOSA ZA WYCZYN ROKU 2009 - ARKADIUSZ MYTKO

     Dnia 5.XI.2010r. (piątek) będziemy mieli zaszczyt gościć w skromnych progach naszej szkoły, niezwykłego podróżnika – ARKADIUSZA MYTKO. Za swoje dokonania Arkadiusz Mytko otrzymał 14 marca 2010 roku w Gdyni najbardziej prestiżową polską nagrodę podróżniczą - KOLOSA ZA WYCZYN ROKU 2009. Ponad sześć miesięcy w drodze, w ekstremalnych, zimowych warunkach. Arkadiusz Mytko "Antek" przemierzył całą Patagonię wyłącznie dzięki sile własnych mięśni. Pierwsze 2000 km pokonał rowerem, w deszczu, po gęstym błocie, a miejscami po lodzie i śniegu. Potem przesiadł się na narty i, ciągnąc za sobą sanie, wykonał trudny trawers południowego lodowca kontynentalnego i otaczających go gór. Porywisty wiatr przekraczający momentami prędkość 150 km/h zniszczył mu większość sprzętu i pozbawił jedzenia. Ostatni etap, Cieśninę Magellana i Kanał Beagle z Punta Arenas do Puerto Williams, przepłynął kajakiem. Wiatry, zmienne prądy i wysokie fale zmuszały go do wiosłowania i koncentracji przez całe 500 km. Na koniec przeniósł kajak na drugą stronę Kordyliery Darwin. Jesteśmy bardzo ciekawi tego spotkania i już się nie możemy doczekać rozmowy z tak niezwykłym człowiekiem.

     http://cykloid.pl/patagonski-triatlon-wideo-relacja.html

    http://www.youtube.com/watch?v=cQ3KflxnzW4

    http://www.youtube.com/watch?v=QBNm62_cgsI

     

strona: