RELIGIA

W wieku przedszkolnym budzi się w dziecku świadome życie duchowe. Okres ten charakteryzuje się szczególną duchową otwartością i gotowością religijną. W katechezie przedszkolnej metodą realizowania materiału programowego i jego zadań jest zabawa, która w czasie zajęć przebiega w swobodnej i pogodnej atmosferze. Na zajęciach religii w przedszkolu dzieci zapoznawane są równocześnie z istotą i znaczeniem najważniejszych świąt obchodzonych w roku liturgicznym. Na religii promowana jest również postawa przedszkolaka, jako człowieka życzliwego i otwartego na ludzi.

JĘZYK ANGIELSKI

Nauka języka obcego we wczesnym okresie dzieciństwa jest obecnie coraz powszechniejsza. Zdobywanie sprawności językowych w wieku przedszkolnym przynosi znacznie lepsze efekty niż w wieku szkolnym. Im młodsze dziecko, tym łatwiej i naturalniej przychodzi mu przyswajanie języka obcego. Umożliwiają mu to bowiem naturalne, psychiczne i fizyczne predyspozycje, takie jak: ciekawość, chęć i zdolności do naśladowania, zdolności artykulacyjne (plastyczność organów mowy), aktywność czy chęć mówienia. Małe dzieci poznają świat w dużej mierze poprzez zabawę, a także poprzez działanie. Dzieci zatem łatwo uczą się na pamięć piosenek, wyliczanek, wierszyków i dialogów. Chętnie uczestniczą w grach i zabawach językowych i wykazują dużą kreatywność. Nauka języka obcego może zatem stanowić nową pasjonującą przygodę ukazującą piękno nowego języka i kultury innych państw.

TERAPIA LOGOPEDYCZNA

Zajęcia logopedyczne organizuje się dla dzieci w przypadku zaburzeń mowy, powodujących zakłócenia komunikacji językowej oraz utrudniających naukę.

Rodzicu!!! Jeśli zauważyłeś nieprawidłowości w mowie dziecka skontaktuj się z logopedą!

ZAJĘCIA RYTMICZNO - TANECZNE

Podstawowym zadaniem zajęć tanecznych, jest uświadomienie dzieciom, że ruch jest niezbędnym elementem rozwoju człowieka. Pomimo to, iż ćwiczenia prowadzą do zmęczenia organizmu, przynoszą pewne odprężenie psychiczne, które powoduje rozluźnienie psychofizyczne. Program ten ma za zadanie inspirować dzieci do podejmowania działań indywidualnych w zakresie dbania o swoją sprawność fizyczną. Podstawą takiego założenia jest zapoznanie przedszkolaków z jak największą ilością i różnorodnością form ruchowych przy muzyce, co daje możliwość wszechstronnego rozwoju.

KONCERTY MUZYCZNE

Muzyczne spotkania koncertowe z cyklu 'W krainie Pani Muzyki' organizowane przez Lubuskie Biuro Koncertowe 'Orfeusz' dają możliwość obcowania z żywą muzyką i poznania wielu instrumentów oraz zagadnień ze świata muzyki. Celem koncertów jest zapoznanie najmłodszych w sposób profesjonalny, a jednocześnie jak najbardziej przystępny i odpowiedni do wieku dzieci z instrumentami, utworami wielkich kompozytorów, z różnymi tańcami i piosenkami. Dzieci uczą się słuchania i tworzenia muzyki przy wspólnej zabawie.