REALIZOWANE W PRZEDSZKOLU DZIAŁANIA OPARTE SĄ O:

I.      Podstawę programową wychowania przedszkolnego.

II.  Program: "Wokół przedszkola" Małgorzaty Kwaśniewskiej, Joanny Lendzion, Wiesławy Żaby-Żabińskkiej wyd. Mac Edukacja.

W przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra, która stwarza dzieciom optymalne warunki do rozwoju przy wykorzystaniu różnorodnych form i metod otwartego stylu pracy. W pracy z dziećmi nauczyciele wykorzystują wiele pomocy dydaktycznych, stosując nowatorskie metody, realizują wybrany program wychowawczo-dydaktyczny, pozwalający na dobre przygotowanie do podjęcia nauki w szkole.  Stosowane metody pracy z dzieckiem to m.in.:

• Metoda Dobrego Startu M. Bogdanowicz
  • Metoda Symboli Dźwiękowych