|
Szkolne Koło MisyjneTo już stało się tradycją, że członkowie Szkolnego Koła Misyjnego podczas I semestru przygotowali Tydzień Misyjny w Zespole Szkół w Kaszczorze. Już w poniedziałek zaprosili całą społeczność szkolną, gości przybyłych z Turcji i Hiszpanii, rodziców i mieszkańców na wspólne nabożeństwo w postaci Różańca Misyjnego w pięciu językach.
Kolejną przygotowaną atrakcją dla wszystkich uczniów był udział w spotkaniu z zaproszonym gościem – Michałem Piętosa. To niezwykle interesująca osoba. Pisze doktorat, uczy religii, trenuje sztuki walki, a wakacje spędza w Kamerunie. To właśnie pan Michał wyłonił zwycięzcę w konkursie na najciekawszą gazetkę klasową. W konkursie tym wzięły udział wszystkie klasy całej szkoły.
Ponieważ tegoroczny Tydzień Misyjny czasowo zespolił się z przebywającymi gośćmi z Turcji i Hiszpanii - członkami projektu Comenius - Szkolne Koło Misyjne pamiętało cały czas, aby przyczynić się do zwrócenia szczególnej uwagi na główny problem realizowanego przez nich projektu – mianowicie problemu wody. Dlatego też zorganizowali akcję „każdy kalendarz wspiera misje”, oraz „kto czyta wspiera misje”. W ten sposób chcieli wesprzeć akcję dotyczącą budowy studni na terenie Sudanu Południowego i Somalii.
Kolejna akcja polegała na organizacji zbiórki szkolnych przyborów, pomocy w nauce oraz zabawek i maskotek. Spakowane paczki zostały wysłane do Kamerunu wraz z napisanymi listami do dzieci w szkole kameruńskiej w języku polskim oraz przetłumaczonych na język francuski. Czekamy na potwierdzenie odbioru.
Uczniowie chętnie brali udział w konkursie na wykonanie różańca misyjnego oraz akcji „każdy znaczek wspiera misje”. Wspominają dyskotekę misyjną i już planują kolejne przedsięwzięcia.
Dwie uczennice naszej szkoły Weronika Czarna i Julita Michalewicz (klasa piąta) zostały laureatkami I stopnia w OLIMPIADZIE WIEDZY ARCHIMEDES MATEMATYKA.PLUS. Zdobyły maksimum punktów, a wraz z tym dyplomy z wyróżnieniem, płyty i nagrody książkowe. Wzięły udział w losowaniu nagród głównych, tj. tabletu, lunety, zestawu encyklopedii, ale niestety tym razem szczęście nie dopisało. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w drugiej edycji konkursu, która już niedługo – w maju. Trzymamy kciuki. Dnia 28 marca 2014r. Łukasz Wolniczak - uczeń klasy pierwszej gimnazjum – reprezentował naszą szkołę na ogólnopolskim finale Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA MATEMATYCZNA. Konkurs odbył się w Vistula University w Warszawie. Finaliści mieli do rozwiązania w ciągu 90 minut test składający się z 25 zadań. Łukaszowi ogromnie gratulujemy zaawansowania się do finału i godnego reprezentowania naszej szkoły.
Trzymamy kciuki i życzymy kolejnych matematycznych sukcesów

27 marca 2014 r. o godzinie 12 w Biskupicach, odbył się gminny konkurs języka angielskiego. Do wzięcia udziału, zostało wyłonionych 6 uczniów naszej szkoły. Podczas konkursu uczniowie musieli wykazać się znajomością języka angielskiego w zakresie rozumienia ze słuchu oraz rozumienia tekstu pisanego. Na rozwiązanie testu przeznaczony był czas - 60 minut. Podczas sprawdzania prac przez komisję, uczniowie zostali uraczeni filmem oraz mogli delektować się małym poczęstunkiem. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz kubki. Gratulujemy zwycięzcom a w szczególności Zuzannie Sosnowskiej za wywalczenie 3 miejsca w swojej grupie wiekowej.

W piątek 14 marca uczeń naszej szkoły Maciej Król uczestniczył w Finale Ligi Matematyczno-Chemicznej. Finał tego konkursu odbył się w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie we Wolsztynie. Zmagania z zadaniami z matematyki i chemii rozpoczęły się o godzinie 9.00. Oczekiwanie na rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników umilili uczestnikom konkursu uczniowie i nauczyciele liceum, którzy przygotowali dla nich gry, zagadki, prelekcje, prezentację dotyczącą budynku szkoły w 100-lecie istnienia oraz pokaz projektu "Inteligentny dom". Maciej wywalczył drugie miejsce, a dyplom wręczył mu starosta Ryszard Kurp oraz wicestarosta Jacek Skrobisz. Ogromnie gratulujemy Maciejowi i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

W sobotę 26 lutego w godz. 9.00 - 12.00 w Miejskiej Sali Sportowej "Świtezianka" w Wolsztynie odbył się Dzień Doradztwa Zawodowego organizowany przez Powiatową Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną. Uczniowie klasy II i III gimnazjum naszej szkoły wraz z wychowawcami mieli okazje uczestniczyć w przedstawieniu oferty edukacyjnej zarówno szkół ponadgimnazjalnych z powiatu wolsztyńskiego jak i innych miejscowości. Spotkanie adresowane było przede wszystkim do gimnazjalistów i ich rodziców, którzy wkrótce będą musieli podjąć decyzję o wyborze dalszej drogi kształcenia. Wielkim zainteresowaniem cieszył się mały robot, który wędrował sobie po hali. Został on stworzony przez jedną z uczennic Zespołu Szkół Technicznych ze Zbąszynka. Uczniowie naszej szkoły wzięli bardzo licznie udział w wypełnianiu testów preferencji zawodowych, które z pewnością pomogą im w wyborze dalszej drogi zawodowej.

Już po raz szósty Gminny Ośrodek Kultury w Przemęcie oraz Gmina Przemęt zorganizowali Konkursu Wiedzy o Historii i Tradycji Ziemi Przemęckiej. Zgodnie z tradycją rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpiło na pierwszej w nowym roku sesji Rady Gminy Przemęt, która odbyła się 19 lutego.
W tej edycji konkursu udział wzięło 27 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z Przemętu, Moch, Kaszczoru, Bucza i Starkowa. Spośród startujących wyłoniona i nagrodzona została ósemka najlepszych
– pięciu zwycięzców w kategorii szkół podstawowych i trzech w kategorii szkół gimnazjalnych.
- Konkurs, który przeprowadzony został 29 listopada 2013 r., miał wyjątkową formułę. – mówi Maciej Ratajczak, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Przemęcie. - Składał się on z dwóch etapów, finaliści nie tylko pisali test sprawdzający wiedzę o historii regionu, ale także uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do poznańskiego Muzeum Archeologicznego i Muzeum Narodowego. Chcieliśmy, aby konkurs był nie tylko sprawdzeniem wiedzy, ale także pewną formą edukacji. Poza tym wyjazd był swoistą nagrodą dla uczestników konkursu.
Wśród laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły Amanda Stanek, która zajęła III miejsce w kategorii uczniów szkół podstawowych.
Gratulujemy
 UWAGA
KONKURS NA PROJEKT SZTANDARU DLA NASZEJ SZKOŁY
 ENEA PODSUMOWANIE KONKURSU
W ramach uroczystych obchodów 95. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego odbył się konkurs plastyczny dla szkół podstawowych. Pomysł na konkurs „Namaluj historię – Powstanie Wielkopolskie” zrodził się, aby zachęcić dzieci do poznawania historii swojego regionu. Konkurs wygrali uczniowie naszej szkoły Laura Gryca i Domink Wolniczak. 29 stycznia odwiedzili nas przedstawiciele Firmy Enea, aby wręczyć nagrody zwycięzcom. Przygotowano też niespodzianki dla najmłodszych uczniów oraz pokaz ratownictwa medycznego dla klas starszych. Nagrodą główną jest tablica interaktywna, która będzie wykorzystywana w czasie zajęć szkolnych. Ze strony Firmy Enea w uroczystości brali udział: Sławomir Krenczyk – rzecznik prasowy, Paulina Lembicz-Patecka - menadżer oraz Agnieszka Leśniewicz- ratownik medyczny wraz z wolontariuszami.

ROZSTRZYGNIĘCIE GMINNEGO - BIBLIOTECZNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
Publiczna Biblioteka w Kaszczorze ogłosiła konkurs dla uczniów klas I – III pod hasłem: „Mój ulubiony bohater bajkowy”. Z radością informujemy, że wśród laureatów znalazły się uczennice z naszej szkoły, a są to Jolanta Słodnik, która w swojej kategorii wiekowej zdobyła I miejsce. Oliwia Małczak i Małgorzata Słodnik z klasy III. Marlena Zdanowicz z klasy II wywalczyła II miejsce, a Wiktoria Paprocka otrzymała wyróżnienie. Nagrodą były dyplomy i piękne książki. Gratulujemy dziewczynkom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

JASEŁKA
Ostatnie dni przed świętami w szkole są szczególne. Uczniowie i nauczyciele organizują mikołajkowe wyjazdy, odbywają się klasowe wigilie, na szkolnych korytarzach słychać świąteczną muzykę. Są także jasełka, które rokrocznie przypominają nam o przyjściu Pana. W tym roku klasa II wystąpiła w przedstawieniu ‘Nie było miejsca dla Ciebie’, chcąc przypomnieć nam, że tysiące lat temu drzwi domów i serca były zamknięte przed Jezusem… Cieszy nas fakt, że dziś jest inaczej, że jesteśmy gotowi i czekamy na Niego z radością przy wigilijnym stole z kolędową nutą, życząc wszystkim rodzinnych, pogodnych świąt!
KLASA II ZORGANIZOWAŁA SZLACHETNĄ PACZKĘ!
Szlachetny gest mieli rodzice, nauczyciele i dzieci z klasy II organizując dla jednej wybranej przez siebie rodziny ‘Szlachetną paczkę’. Wybór padł na rodzinę wielodzietną, borykającą się z różnymi trudnościami losu. Potrzeb było sporo, ale determinacja wszystkich zaangażowanych w akcję pozwoliła spełnić ich marzenia i sprawić, by tegoroczne święta były magiczne, radosne, pełne wiary i nadziei w dobrych ludzi. Ludzi, którzy nie pozostają obojętni na ludzką krzywdę.
Udział w akcji utwierdził nas w przekonaniu, że dając sam otrzymujesz i że tak naprawdę organizując pomoc, pomagasz samemu sobie. Stajesz się lepszym człowiekiem, doceniasz to co masz, jesteś bardziej empatyczny, otwarty. Te święta będziemy przeżywać w poczuciu dobrze wypełnionej misji, a przy wigilijnym stole niejeden z nas wspomni piosenkę z rorat: ‘Tyle masz ile dasz, tyle masz ile dasz’ i rodzinę, której przyniósł ‘Gwiazdkę z nieba’ . Wesołych Świąt !!!
UCZNIOWIE Z KASZCZORU ZEBRALI NAJWIĘCEJ NAGRÓD ….
Chętnie podejmujemy udział w organizowanych konkursach plastycznych i jeszcze radośniej cieszą nas nagrody jakie otrzymują uczniowie. Miło jest nam słyszeć, że dzieci z Kaszczoru zajmują znaczące miejsca, a ich prace niejednokrotnie zdobią galerię Wolsztyńskiego Domu Kultury, bo są wyjątkowe, twórcze, starannie wykonane ciekawą techniką. Tak też było i tym razem. W powiatowym konkursie ‘Magiczny czas świąt Bożego Narodzenia’ zdobyliśmy razem z przedszkolem 9 wyróżnień. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Maria Stachowiak i Paulina Przymuszała z kl. Ig., Oliwia Daleka i Laura Gryca z kl. IV, Maria Woch i Oliwia Małczak z kl. III, Oliwia Gryca z kl. I, Hubert Piędel i Basia Stańczak z przedszkola. Brawa dla wszystkich zwycięzców!

WYGRALI W BITWIE NA PĘDZLE - POWSTANIE WIELKOPOLSKIE!
Dużym sukcesem mogą pochwalić się uczniowie z klasy czwartej - Laura Gryca i Dominik Wolniczak, którzy malując na konkurs historię Powstania Wielkopolskiego zajęli w nim I miejsce
i wywalczyli główną nagrodę – tablicę interaktywną dla szkoły. Praca zachwyciła komisję bardzo szczegółowym obrazem pola bitwy, ekspresją i precyzją wykonania. Cieszymy się, że talent młodych artystów został dostrzeżony, a godziny wytężonej pracy nad dziełem przyniosły radość nie tylko autorom pracy, ale całej społeczności szkolnej. Gratulujemy!


Jeśli chcesz dowiedzieć się kim są Mieszkańcy spod jedenastki kliknij w obrazek umieszczony niżej i....
Dowiedz się co znaczą słowa niepodległość, wolność i patriotyzm.

“Ojczyznę kochać trzeba i szanować, Nie deptać flagi i nie pluć na godło.” śpiewa Muniek Staszczyk z T.Love. Na różne sposoby można ukazać tę miłość do Ojczyzny. Niekoniecznie muszą to być patetyczne uroczystości i nie zawsze zrozumiałe dla młodszej części społeczeństwa przemowy. Po raz 22 odbył się w Mochach Bieg Niepodległości i byli tam także uczniowie naszej szkoły, a wraz z nimi rodzice i nauczyciele, którzy nie tylko dopingowali uczestników, ale wzięli też udział we wspólnej rywalizacji. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy, bo to był Wasz Bieg dla Niepodległej.
WYNIKI kategoria, miejsce, liczba uczestników
Przedszkole
K5 Magdalena Machoy miejsce 9/14
K5 Wiktoria Kielusiak miejsce 12/14
M5 Franciszek Nowak miejsce 9/16
K6 Weronika Klecha miejsce 5/11
K6 Irmina Matuszak miejsce 6/11
M6 Remigiusz Adam miejsce 7/20
M6 Tobiasz Wyrwa miejsce 8/20
M6 Hubert Piędel miejsce 10/20
M6 Wojciech Tomiak miejsce 12/20
M6 Dominik Nawracała miejsce 16/20
M6 Dominik Augustyniak miejsce 17/20
Szkoła Podstawowa
K7 Emilia Murek miejsce 12/16
K7 Julia Olejniczak miejsce 15/16
M7 Adrian Przymuszała miejsce 5/18
K8 Eliza Nowak miejsce 2/19
K8 Marta Knobel miejsce 13/19
M8 Maksymilian Nowak miejsce 1/23
M8 Amadeusz Cupryś miejsce 8/23
M8 Adam Maliszewski miejsce 10/23
M8 Mikołaj Leśniewicz miejsce 12/23
M8 Tomasz Maliszewski miejsce 19/23
M8 Maciej Holewczyński miejsce 20/23
M8 Marcin Janowicz miejsce 21/23
M8 Kacper Rzyski miejsce 23/23
K10 Alicja Drajerska miejsce 5/32
K10 Aleksandra Drajerska miejsce 16/32
M10 Szymon Cieślik miejsce 12/33
M10 Adam Zalisz miejsce 14/33
M10 Adam Rękoś miejsce 15/33
M10 Jakub Majchrzak miejsce 23/33
M11 Patryk Zając miejsce 14/32
M11 Hubert Majer miejsce 18/32
M11 Mikołaj Wojciechowski 22/32
K12 Sylwia Spławska miejsce 13/31
K12 Julia Nowak miejsce 14/31
K12 Julia Daleka miejsce 23/31
K12 Patrycja Majer miejsce 24/31
M12 Maciej Łosiewicz miejsce 19/30
Gimnazjum
Stanisław Zalisz miejsce 2/25 w biegu na 1,5 km
Gracjan Cupryś miejsce 2/9 w biegu na 5 km
Projekt COMENIUS
„Obieg wody wokół Europy”
W dniach 21-25.10.2013 nasza szkoła gościła delegacje ze szkół partnerskich z Turcji i Hiszpanii. Uczniowie z zagranicy wraz z naszymi uczniami realizują projekt unijny dotyczący wody. Najwięcej emocji wiązało się ze wspólnymi noclegami gości u naszych uczniów. W czasie tego tygodnia uczniowie wykonywali eksperymenty chemiczne, prezentowali każdą ze szkół a także planowali dalsze prace projektu. 14 uczniów z naszej szkoły oraz 14 gości zwiedzali nasz kraj oraz najbliższe okolice. Grupa odwiedziła Karpacz, Poznań, Leszno a także Grotniki, Olejnicę, Górsko i Miastko. Nie zabrakło także wizyty u Proboszcza oraz w Urzędzie Gminy. Na koniec nasi goście wzięli udział w dyskotece szkolnej. Mamy nadzieję, iż nasi przyjaciele zabiorą do domu tylko dobre wspomnienia!
Kinga Gertych
LISTOPADOWE SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ!
Tym razem udział w filharmonii dostarczył nam wiele emocji. Uczniowie zachwyceni byli indiańskimi strojami, instrumentami i muzyką. Z uwagą słuchali opowiadań o łapaczu snów, fajce pokoju, budowaniu wigwamów i tipi. Etniczna muzyka wydobywająca się z bębnów i fletów zaczarowała widownię…
MAMY LAUREATKĘ W KONKURSIE ‘BĄDŹMY ZDROWI, WIEMY WIĘC DZIAŁAMY’
III miejsce z powiatowym konkursie plastycznym na plakat zachęcający do zdrowego stylu życia zdobyła Paulina Przymuszała z klasy I Gimnazjum. Paulina wykonała ciekawą pracę pod hasłem: ‘Przemierzaj świat zdrowo’. Owocowy rower, jego koła z plastrów arbuza, ogórkowe siedzisko i nasz ziemski glob wypełniony warzywami przekonał komisję, że żyjąc w ten sposób mamy szanse na długowieczność, dobrą formę i nienaganną figurę, którą prezentuje sama autorka pracy. Gratulujemy!

SEZON JESIENNY ZAKOŃCZONY!
Wiele powodów do radości mają najmłodsi piłkarze z grupy ‘Orliki’. Systematyczny udział w treningach, rozwijanie swoich umiejętności i wola zwycięstwa spowodowały, że chłopcy zwyciężyli większość rozgrywanych meczy. Tylko jeden przegrali, jeden zremisowali. Miło było kibicować i oglądać radość Orlików po zakończonym meczu, kiedy wszyscy tworząc koło śpiewali: Tak się bawią, tak się bawią Sokoły! Gratulujemy, a za trampkarzy trzymamy kciuki w rundzie wiosennej. Życzymy celnych bramek!!!!
http://ukssokolkaszczor.futbolowo.pl/
|
|
|