Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole Samorządowe z Oddziałem Integracyjnym w Kaszczorze

 

Nawigacja

Godziny dostępności

  • Dzień Chłopca w klasie IV

    W sobotnie popołudnie, 1 października 2022 r. uczniowie kl. IV świętowali Dzień Chłopca w plenerze. Dziewczyny przygotowały chłopcom trasę pełną zadań i niespodzianek. Emocje i dobra zabawa towarzyszyły zarówno grupie uciekającej, jak i goniącej. Podchody zakończyły się poczęstunkiem w bardzo miłej atmosferze, w cieple i blasku ogniska w Osłoninie. Klasa IV dziękuje Rodzicom za zorganizowanie imprezy oraz Pani Sołtys Osłonina za użyczenie miejsca na ognisko i spotkanie przy stole.

  • Laboratoria Przyszłości – podsumowanie września

    Pierwszy miesiąc nauki za nami. Podczas lekcji oraz klasowych spotkań nauczyciele

    i uczniowie korzystali z wyposażenia, które nasza szkoła otrzymała w ramach programu Laboratoria Przyszłości:

    - na lekcjach przyrody i biologii obserwowali pod mikroskopem komórki i tkanki

    - zajęcia w edukacji wczesnoszkolnej uatrakcyjniły Photony

    - w ramach lekcji j. niemieckiego wykorzystano głośniki bezprzewodowe do ćwiczeń słuchowych

    - podczas wyborów do Samorządu Uczniowskiego oraz Dnia Chłopca w klasach I – III wykorzystano aparat fotograficzny oraz dron

  • EKOLOGIA Z PHOTONEM – 28.09.2022 r

    .

    Klasa III próbowała dzisiaj wytłumaczyć znaczenie powiedzenia „Myśl globalnie, działaj lokalnie”. Dużo rozmawialiśmy o dbaniu o naszą planetę. Układaliśmy zdania o tym, co MY – DZIECI musimy robić, aby nie zaśmiecać naszej ZIEMI. Uczyliśmy się segregować śmieci. Teraz już wiemy, jak wiele zależy od nas. W utrwaleniu naszej wiedzy pomogły nam kolorem i dźwiękiem Photony, które otrzymaliśmy w ramach udziału w projekcie Laboratoria Przyszłości.

  • Dzień Chłopca

    Tak jak co roku uczniowie klas 1-3 uczcili wspólną zabawą Dzień Chłopca. Wyjechali do Wielenia, do ośrodka Trzy Jeziora, gdzie razem upiekli pyszne kiełbaski, a potem uczestniczyli w konkurencjach sportowych, w których głównym rekwizytem była PYRA. Śmiechu było co niemiara, bo okazało się, że zabawy na plaży z ziemniakiem jako głównym rekwizytem nie są wcale takie proste. Po zakończonych konkurencjach wszyscy bawili się na placu zabaw. Pobyt na świeżym powietrzu i wspólna zabawa sprawiły, że dzieciom zaczęło burczeć w brzuchach. Na to radę znalazły mamy, które upiekły w ognisku pyszne ziemniaki. Wszyscy zjedli je z ogromnym apetytem. Na zakończenie dziewczynki obdarowały chłopców upominkami. Na pamiątkę wspólnej zabawy zrobiliśmy sobie zdjęcia wykorzystując drona oraz aparat fotograficzny otrzymany w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

    Dziękujemy firmie „Słomiński” za ufundowanie pysznych kiełbasek, a Ośrodkowi Trzy Jeziora za udostępnienie miejsca do zabawy oraz przygotowanie ognisk. A mamom dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w organizacji tego dnia.

  • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

     

    Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania uczniowie klasy II i III zostali zaproszeni na spotkanie do Gminnej Biblioteki w Kaszczorze. Tam zapoznali się z treścią książki pt. „Szewczyk Dratewka” Janiny Porazińskiej. Trzeba było bardzo uważnie wysłuchać tekstu czytanego przez p. Jolantę Skorupińską oraz chętnych uczniów , bo później na wszystkich czekały zadania do wykonania. Dzieci wspaniale poradziły sobie z nimi, bawiąc się przy tym doskonale. Dziękujemy p. Jadwidze Kasperskiej za zaproszenie.

  • Jesień na lekcji języka polskiego

    Zadaniem uczniów klas IV-VII było stworzenie własnego bohatera - ale liściastego! Kolejno, pobudzając swoją wyobraźnię, nadali stworkowi imię, moce i określili cechy charakteru. Ćwiczeniem końcowym w najmłodszej klasie było ułożenie dialogu z liściastym bohaterem, a w starszych - opowiadania dotyczącego spotkania ze stworzoną postacią. Uczniowie wykazali się kreatywnością i udowodnili, że każda pora roku i jej dary mogą stanowić inspiracje lekcji języka polskiego.

  • Pierwszaki czas start!

    Właśnie minął pierwszy miesiąc pierwszoklasistów w szkole. Za nimi pierwsze czytanki, pierwsze zajęcia dodatkowe, pierwsze spotkanie z informatyką czy gimnastyką. Wrzesień to czas, w którym zdążyliśmy lepiej się poznać i sporo nauczyć. Oby zaangażowania i pozytywnej energii wystarczyło na długo!

  • Światowy Dzień Jabłka to już dziś!

    W związku z tym dniem uczniowie klasy 2 wykonali sok z tych pysznych i aromatycznych owoców. Przy okazji przypomnieli sobie zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych oraz zasady higieny obowiązujące podczas przygotowywania posiłków.

  • Photony poszły w ruch...

    W ramach udziału w projekcie Laboratoria Przyszłości uczniowie kl. 2 uczyli się obsługi robotów Photon. Programowanie sprawiło im sporo przyjemności i wyzwoliło wiele pozytywnych emocji. Drugoklasiści wykazali się niezwykłą kreatywnością - kodując urządzenia tak, by pokonały wyznaczoną przez nich trasę z jednoczesnym wykonywaniem różnych zadań. Z pewnością nie była to ostatnia lekcja informatyki, na której wykorzystane były Photony.

  • 17 września - Rocznica zbrojnego ataku Związku Sowieckiego na Polskę

     

    Pamiętamy! Przedstawiciele uczniów oraz nauczycieli udali się na Plac Wolności, aby symbolicznym zniczem uczcić wszystkich, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę i stawali w Jej obronie. Cześć Ich pamięci!

  • Wycieczka Oświęcim, Zakopane, Kraków Klas 8 i 6, 19-22.09

    4 dni spędzone na wycieczce były pełne wrażeń. Mimo deszczowej pogody nakreślony plan udało się zrealizować. Naszą wyprawę zaczęliśmy w Auschwitz - Birkenau, gdzie była chwila zadumy nad trudną prezeszłością historyczną. Padający deszcz nie przeszkodził nam w podziwianiu piękna Doliny Kościeliskiej i Strążyńskiej. Chwila słońca odsłoniła piękną panoramę ośnieżonych szczytów Tatr, a zmęczone nogi ukoiła woda w basenach Term Chochołowskich. W ostatnim dniu odzwiedziliśmy piękny Kraków.

  • Wycieczka do Poznania kl. II i III

    Dnia 16 września 2022 roku uczniowie klasy drugiej i trzeciej wyruszyli na wycieczkę do Poznania. Była to wyjątkowa przygoda. Przy pomocy miłych pań przewodniczek i urządzeń GPS uczniowie zwiedzali Poznań, zamieniając się w detektywów i rozwiązując liczne zagadki. Odwiedzili Muzeum Rogalowe i uczestniczyli w pokazie wypieku rogali świętomarcińskich. Poznali gwarę i historię Poznania, a punktualnie o godzinie 12.00 obejrzeli trykające się poznańskie koziołki. Na zakończenie udali się do Palmiarni. Tam uczyli się, jak przetrwać w nieprzyjaznej, tropikalnej dżungli. Każdy z uczniów miał okazję powalczyć o trofea, czyli pieczątki za wykonanie różnych zadań. Zdobycie wszystkich trofeów było nie lada wyzwaniem, ale wszyscy poradzili sobie doskonale. Nie było nudy, tylko świetna zabawa. Takie wycieczki to my bardzo lubimy.

  • DZIEŃ KROPKI

    Dzień Kropki 15 września Samorząd Uczniowski zainicjował wspólne świętowanie Międzynarodowego Dnia Kropki w naszej szkole. Zadaniem uczniów oraz nauczycieli było przygotowanie stroju adekwatnego do okazji. Klasy, w których wszystkie dzieci posiadały akcent ubraniowy zgodny z tematyką tego dnia, otrzymały bon, który upoważnia uczniów do jednego dnia bez kartkówek.

  • 29 akcja „Sprzątanie świata - Polska”

    W piątek 16 września 2022 r., uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i opiekunami wyruszyli w okolice Kaszczoru, aby wspólnymi siłami pozbierać śmieci i tym samym wyrazić troskę o losy Ziemi. Wszystkim zaangażowanym, uczniom, nauczycielom, opiekunom dziękujemy za ochoczy udział w akcji.

  • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

    Nasza Szkoła bierze udział w programie Laboratorium Przyszłości.

    Dzięki przystąpieniu do programu, baza dydaktyczna naszej szkoły wzbogaciła się o nowoczesne urządzenia, zestawy edukacyjne, które uatrakcyjnią zajęcia.

    Oficjalny komunikat programu:

    „Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

    Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego”.

    Wyposażenie Loboratorium Przyszłości w naszej szkole:

    1.         Statyw do aparatu i kamery

    2.         Mikroport Saramonic Blink 500

    3.         Zestaw oświetleniowy: Lampa SOFTBOX ze statywem i zarówką

    4.         Zestaw edukacyjny Arduino

    5.         Aparat fotograficzny Canon PowerShot G7 X Mark II

    6.         Stacja lutownicza HOT AIR z grotem 2w1 898DH

    7.         Gimbal do smartfona

    8.         Mikroskop Ekspert - elektroniczny

    9.         Mikroskop WF10x

    10.       Mikrofon kierunkowy Saramonic Vmic-Mini

    11.       Photon: Robotyka i Sztuczna Inteligencja – zestaw STANDARD z akcesoriami

    12.       LEGO Education SPIKE Prime – zestaw podstawowy

    13.       Długopisy BANACH 3D

    14.       Teleskop astronomiczny

    15.       Wizualizer Epson ELP DC 21

    16.       Dron DJI Ryze Tello EDU

    17.       ekoSystem Banach 3D z drukarką i 5 letnim programem wsparcia szkoły

    18.       SONY SRS-XB33 – przenośny głośnik

    19.       LEGO Education SPIKE Prime – zestaw rozszerzający

    20.       Filamenty do drukarki 3D 

    21.       BeCreo – zestaw z mikrokontrolerem

  • ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU SZKOLNEGO

    Dowóz:

    700 Górsko (przystanek)

    710 Osłonin (przystanek)

    711 Wieleń (Trzy Jeziora)

    715 Wieleń (przystanek)

    720 Kaszczor (przystanek przy szkole) do szkoły w Przemęcie

    800 Górsko (przystanek)

    810 Osłonin (przystanek)

    811 Wieleń (Trzy Jeziora)

    815 Wieleń (przystanek)

    Odwóz:

    poniedziałek: 1300, 1450

    wtorek: 1300, 1355, 1450

    środa: 1300, 1450

    czwartek: 1300, 1355, 1450

    piątek: 1210, 1300, 1355

     

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

                                                                                    „Pamięć serca nazywa się wdzięcznością” – Phil Bosmans

     

     - Wszystko ma swój początek i koniec…

     

    Pierwszego września społeczność szkolna spotkała się na apelu inaugurującym rok szkolny 2022/2023. W murach szkoły powitani zostali uczniowie klas pierwszych wraz z rodzicami. W tym dniu podziękowano także  za 15 lat współpracy i pełnienia funkcji Dyrektora Szkoły przez Pana Roberta Szweda.

    Społeczność szkolna wyraziła swoją wdzięczność za wieloletnią współpracę, wyrozumiałość i otwartość na wspólne pomysły. Za dokonania, którymi Pan Dyrektor wpisał się na trwałe w historii szkoły, szczególnie za wszczepianie w młode pokolenie ducha patriotyzmu i poszanowania miejsc pamięci związanych z historią naszej Ojczyzny.

    Do podziękowań dołączyli się także Wójt Gminy Przemęt – Pan Janusz Frąckowiak, przedstawiciele Rady Rodziców i sołectw, życząc Panu Robertowi realizacji marzeń, zamysłów i oczekiwań na zasłużonej emeryturze. Następnie powitano Panią Dyrektor Dagmarę Nowak i zastępcę – Pana Piotra Kamińskiego, życząc dobrej, owocnej współpracy i realizacji wielu inicjatyw na powierzonych stanowiskach.

  • Dobrowolne ubezpieczenie uczniów NNW

    Witam serdecznie!

    Na zbliżający się rok szkolny 2022/2023 Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Kaszczorze wybrała ofertę firmy Allianz, która przygotowała wyjątkowe rozwiązanie ubezpieczenia od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków dla naszych dzieci.

    Na stronie internetowej szkoły jest zamieszczony link:

    https://twojedziecko.allianz.pl/start/?token=2EDE4438920571C4F4B0F7AF555ED6DA9DF701DF77A7A4722D330646837972E2

     

    poprzez który rodzice (opiekunowie prawni) dziecka sami dokonują zakupu ubezpieczenia wybierając jeden z sześciu możliwych wariantów, postępując zgodnie z instrukcją dokonują elektronicznie płatności – zostaną automatycznie przekierowani na stronę banku lub dokonają płatności kartą kredytową. Zachęcamy rodziców do tej ścieżki zakupu ubezpieczenia, jest on szybki i wygodny a przede wszystkim bezgotówkowy.

    Link ten zostanie również przesłany do rodziców przez e-dzienniczek.

    Dla osób, które nie mogą zakupić ubezpieczenia elektronicznie istnieje możliwość wypełnienia papierowej deklaracji przystąpienia do ubezpieczenia i zapłata składki gotówką. Agent Allianz będzie zbierał deklaracje i składki w wyznaczone dni i godziny (przez cały wrzesień, w środy 07.09, 14.09, 21.09. i 28.09. od 7.30-8.30)

    Ulotki i deklaracje będą w sekretariacie i pokoju nauczycielskim.

    W razie pytań służę pomocą… tel.695618891

    Z poważaniem, Aneta Siuda – Allianz

  • OGŁOSZENIA

    ZEBRANIA Z RODZICAMI

    Zebranie z rodzicami wszystkich przedszkolaków odbędzie się 31.08.2022 tj. środa o godz. 16 w sali gimnastycznej. Po zebraniu spotkania z wychowawcami grup.

    Zebranie z rodzicami dzieci szkolnych odbędzie się 01.09.2022 tj. czwartek godz. 16 w sali gimnastycznej. Po zebraniu ogólnym spotkanie z wychowawcami w klasach.

     

    ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

    godz. 8.00 Msza św. w kościele parafialnym wraz z poświęceniem tornistrów uczniów klas I

    ok. godz. 9.00 akademia w sali gimnastycznej

    9.30 spotkania z wychowawcami w klasach

    Dowóz:

    Górsko 7.30 Osłonin 7.45 Wieleń 7.50

    Odwóz:

    ok. godz. 10.00 - 10.15

    Dowóz dzieci przedszkolnych wspólny w tym dniu z dziećmi szkolnymi, a powrót o 14.00

    Serdecznie zapraszamy!

  • Wycieczka do Trójmiasta - POZNAJ POLSKĘ

    #PoznajPolske

    Od poniedziałku do środy, 30.05 - 01.06, klasy V B i VII A wzięły udział w szkolnej wyciece do Trójmiasta dofinansowanej w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Towarzystwa dotrzymała nam zaprzyjaźniona klasa VIII ze szkoły podstawowej w Brennie.

    Pierwszego dnia spędziliśmy czas poznając urokliwy Sopot oraz spacerowaliśmy po jego słynnym molo. Następnego dnia pojechaliśmy na Pole Bitwy Westerplatte, które jest świadectwem obrony polskich żołnierzy przed niemiecką agresją. Zobaczyliśmy Pomnik Obrońców Wybrzeża, a następnie odbyliśmy rejs statkiem wycieczkowym, w trakcie którego mogliśmy ujrzeć Twierdzę Wisłoujscie oraz Gdańsk od strony wody. Odbyliśmy również długi spacer z przewodnikiem drogą królewską podziwiając Długi Targ z Dworem Artusa, znaną wszystkim fontannę Neptuna, ratusz oraz Długie Pobrzeże z Żurawiem. Udało nam się również zwiedzić Bazylikę Mariacką, gdzie podziwialiśmy zegar astronomiczny, a nawet zdołaliśmy wejść na sam szczyt wieży kościoła. Po południu odwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej. Ostatniego dnia wycieczki zawitaliśmy w Centrum nauki Experyment, w którym zgłębialiśmy wiedzę o świecie poprzez zabawę i ciekawe, interaktywne wystawy. Drogę powrotną umilił nam też posiłek w znanej restauracji.

    Podczas wycieczki sprzyjała nam zarówno pogoda jak i wyśmienite humory, a wyjazd będziemy jeszcze długo i miło wspominać.

strona: