Znaczki i telefony – pomoc MISJOM

Tradycją już naszej szkoły, która zapoczątkowała p. Ania tworząc kiedyś Kółko Misyjne, była pomoc dzieciom i potrzebującym z krajów najbiedniejszych. My chcemy to kontynuować. Świadczy o tym nasza kolejna akcja dotycząca zbiórki znaczków  i starych, niesprawnych już telefonów komórkowych.

Stare telefony komórkowe nie muszą przecież zalegać w naszym domu. Przekonywaliśmy  uczniów naszej szkoły, że warto je przekazać Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej SALVATTI.pl. Sprawne aparaty znajdują kupców na rynku wtórnym, a z tych, które nie nadają się do użycia odzyskiwane są cenne surowce. Fundusze uzyskane w ten sposób fundacja przekazuje na pomoc ludziom potrzebujących pomocy w krajach misyjnych: w Afryce uczą dzieci pisać i czytać, w Ameryce Południowej wspierają dom dla dzieci ulicy, a na Ukrainie wspomagają rodzinny dom dziecka.

Zbieraliśmy również ostemplowane znaczki, wycięte z koperty lub kartki półcentymetrowym marginesem (nie mogły to być znaczki odklejone jak do klasera), które  zostaną sprzedane jako tzw. makulatura filatelistyczna. Pieniądze uzyskane w ten sposób przeznaczone będą na animację misyjną.

Kolejny już raz DZIĘKUJEMY za tak liczny udział w powyższych akcjach.

„Płonące Serca…”