Jak daleko z Kaszczoru do Tajlandii i Indonezji?

Okazało się, że całkiem blisko… Planując ta wyprawę p. Ania uprzedziła nas, że jest to pierwsza z tego typu wycieczka, ale nie ostatnia. Czy dotarliśmy do tych krajów? W pewnym sensie tak. Wybraliśmy się bowiem na niesamowite spotkanie z Indonezją i Tajlandią w LESZNIE. O tych azjatyckich krajach, ludziach, kulturze, życiu codziennym, a także swoich przeżyciach, zaskoczeniach, trudnościach i radościach opowiedzieli nam młodzi ludzie, którzy spędzili tam po 2 miesiące na swoich wolontariatach. Jedna z uczestniczek tak pisała o swojej przygodzie: "Kraj niezwykle serdecznych ludzi, milionów zdjęć, najlepszych w świecie owoców, kurczaka z ryżem, ucałowania w dłoń jako oznaki szacunku wobec starszej osoby, iskierek w ciemnych oczach, cudownego słońca, korków, milionów skuterów, pól ryżowych, wodospadów, jaskiń, palm, wulkanów, delfinów, nawoływania do modlitwy przez muezinów, hidżabów, jako dom moich przyjaciół i mój drugi dom".

„Płonące Serca…”