Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole Samorządowe z Oddziałem Integracyjnym w Kaszczorze

 

Nawigacja

Godziny dostępności

  • Wycieczka do Torunia kl. IV i V w ramach projektu "Poznaj Polskę"

    #PoznajPolskę

    W dniach 3 - 4 listopada br. uczniowie klasy IV i V, wraz z wychowawcami i opiekunami, wyruszyli w podróż do Torunia.

    Przed dotarciem do głównego punktu wycieczki zatrzymaliśmy się w Inowrocławiu. Tam udaliśmy się na spacer do Parku Solankowego, w którym znajdowały się tężnie. Po regeneracji udaliśmy się do Torunia. Zwiedziliśmy najważniejsze miejsca tego miasta m.in.: Rynek Staromiejski, Krzywą Wieżę, Katedrę pw. św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty, ruiny zamku krzyżackiego oraz Dom Mikołaja Kopernika. Pierwszego dnia nie mogło zabraknąć wizyty w Żywym Muzeum Piernika, gdzie nauczyliśmy się przygotowywać pierniki oraz zapoznaliśmy się z historią tychże słodkości.

    Kolejny dzień rozpoczęliśmy od pobytu w Centrum Nowoczesności - Młynie Wiedzy. To w tym obiekcie - poprzez badania, doświadczenia i eksperymenty - zgłębiliśmy wiedzę z różnych dziedzin nauki. Następnie udaliśmy się do Planetarium. Bez wątpienia była to dla nas jedna z głównych atrakcji Torunia, to tam mogliśmy obejrzeć film pt. "Makrokosmos". Dostarczył on nam wielu wrażeń, a także przekazał cenne informacje o gwiazdach i planetach.

    Z pewnością toruńską przygodę zapamiętamy na długo, a tajną recepturę pierników wykorzystamy podczas zbliżających się świąt.

  • Wycieczka do Drzonowa/Ochli

    #PoznajPolskę

    Dnia 26 października 2022r. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w wycieczce dofinansowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu ,,Poznaj Polskę".

    Na początek pierwszoklasiści odwiedzili Muzeum Wojskowe w Drzonowie. Oglądając ekspozycje słuchali ciekawych opowieści Przewodników. Uczniowie mieli nawet okazję zobaczyć wnętrze wyrzutni rakiet czy kabiny pilota samolotu myśliwskiego. Po obiedzie w restauracji ,,Olchowy Gościniec" w Ochli pierwszoklasiści wzięli udział w warsztatach przetwórstwa mleka, podczas których ubijali masło. Ostatnim punktem programu było Muzeum Etnograficzne w Ochli, które zrobiło na dzieciach ogromne wrażenie.

    Cieszymy się, że pogoda dopisała Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych!

  • "Szkoła Pamięta"

    W ramach akcji pod hasłem SZKOŁA PAMIĘTA uczniowie Szkoła Kaszczor uporządkowali opuszczone groby na miejscowym cmentarzu parafialnym. Wszystkim zaangażowanym w prace społeczne, szczególnie te wykonywane w wolnym czasie od zajęć dydaktycznych, bardzo dziękujemy.

    Dnia 2 listopada społeczność szkolna wybierając się na cmentarz, uczci modlitwą wszystkich zmarłych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

    #SzkołaPamięta

  • Złota polska jesień

    23 °C w połowie października - w takiej pogodzie nie można siedzieć w szkole. Klasy 8a i 8b w czasie podchodów miały do zrealizowania szereg trudnych zadań. Zmęczeni dotarli do celu, a tam czekała niespodzianka. Kiełbasa pieczona nad ogniskiem wszystkim smakowała. Dziękujemy Tacie Wiktorii za pomoc:)

  • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

    14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, a także uroczystość Pasowania na Pierwszoklasistę. Uczniowie klas pierwszych pod czujnym okiem swoich wychowawców zdali egzamin wyróżniająco i oficjalnie stali się pełnoprawnymi uczniami. Miłe słowa wdzięczności za trud nauki i wychowania złożyli na ręce nauczycieli i pracowników szkoły członkowie Samorządu Uczniowskiego
    w krótkim występie artystycznym. Wyrazy uznania i życzenia dla całej społeczności szkolnej przekazał także Wójt gminy Przemęt – Pan Janusz Frąckowiak, a Dyrekcja doceniając zaangażowanie nauczycieli i pracowników w pracę szkoły i przedszkola  wręczyła podziękowania i nagrody.

    Dziękujmy wszystkim Przedszkolakom, Uczniom, Rodzicom za kwiaty, życzenia i wszelką życzliwość!

  • Światowy Dzień Uśmiechu

    Światowy Dzień Uśmiechu

    "Ten dzień odzwierciedla to, co jest w każdym z nas - patrząc na inną osobę chcemy ujrzeć uśmiech." Czasami o tym zapominamy, bo świat wydaje nam się pełen problemów, które trudno zrozumieć, a co dopiero rozwiązać. Ale to nieprawda. Prawda jest taka, że każdy z nas może coś zmienić każdego dnia.

    Więc obdarzajmy się uśmiechem, cieszmy każdą chwilą i rozsiewajmy szczęście.

  • Dzień Chłopca w klasie IV

    W sobotnie popołudnie, 1 października 2022 r. uczniowie kl. IV świętowali Dzień Chłopca w plenerze. Dziewczyny przygotowały chłopcom trasę pełną zadań i niespodzianek. Emocje i dobra zabawa towarzyszyły zarówno grupie uciekającej, jak i goniącej. Podchody zakończyły się poczęstunkiem w bardzo miłej atmosferze, w cieple i blasku ogniska w Osłoninie. Klasa IV dziękuje Rodzicom za zorganizowanie imprezy oraz Pani Sołtys Osłonina za użyczenie miejsca na ognisko i spotkanie przy stole.

  • Laboratoria Przyszłości – podsumowanie września

    Pierwszy miesiąc nauki za nami. Podczas lekcji oraz klasowych spotkań nauczyciele

    i uczniowie korzystali z wyposażenia, które nasza szkoła otrzymała w ramach programu Laboratoria Przyszłości:

    - na lekcjach przyrody i biologii obserwowali pod mikroskopem komórki i tkanki

    - zajęcia w edukacji wczesnoszkolnej uatrakcyjniły Photony

    - w ramach lekcji j. niemieckiego wykorzystano głośniki bezprzewodowe do ćwiczeń słuchowych

    - podczas wyborów do Samorządu Uczniowskiego oraz Dnia Chłopca w klasach I – III wykorzystano aparat fotograficzny oraz dron

  • EKOLOGIA Z PHOTONEM – 28.09.2022 r

    .

    Klasa III próbowała dzisiaj wytłumaczyć znaczenie powiedzenia „Myśl globalnie, działaj lokalnie”. Dużo rozmawialiśmy o dbaniu o naszą planetę. Układaliśmy zdania o tym, co MY – DZIECI musimy robić, aby nie zaśmiecać naszej ZIEMI. Uczyliśmy się segregować śmieci. Teraz już wiemy, jak wiele zależy od nas. W utrwaleniu naszej wiedzy pomogły nam kolorem i dźwiękiem Photony, które otrzymaliśmy w ramach udziału w projekcie Laboratoria Przyszłości.

  • Dzień Chłopca

    Tak jak co roku uczniowie klas 1-3 uczcili wspólną zabawą Dzień Chłopca. Wyjechali do Wielenia, do ośrodka Trzy Jeziora, gdzie razem upiekli pyszne kiełbaski, a potem uczestniczyli w konkurencjach sportowych, w których głównym rekwizytem była PYRA. Śmiechu było co niemiara, bo okazało się, że zabawy na plaży z ziemniakiem jako głównym rekwizytem nie są wcale takie proste. Po zakończonych konkurencjach wszyscy bawili się na placu zabaw. Pobyt na świeżym powietrzu i wspólna zabawa sprawiły, że dzieciom zaczęło burczeć w brzuchach. Na to radę znalazły mamy, które upiekły w ognisku pyszne ziemniaki. Wszyscy zjedli je z ogromnym apetytem. Na zakończenie dziewczynki obdarowały chłopców upominkami. Na pamiątkę wspólnej zabawy zrobiliśmy sobie zdjęcia wykorzystując drona oraz aparat fotograficzny otrzymany w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

    Dziękujemy firmie „Słomiński” za ufundowanie pysznych kiełbasek, a Ośrodkowi Trzy Jeziora za udostępnienie miejsca do zabawy oraz przygotowanie ognisk. A mamom dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w organizacji tego dnia.

  • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

     

    Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania uczniowie klasy II i III zostali zaproszeni na spotkanie do Gminnej Biblioteki w Kaszczorze. Tam zapoznali się z treścią książki pt. „Szewczyk Dratewka” Janiny Porazińskiej. Trzeba było bardzo uważnie wysłuchać tekstu czytanego przez p. Jolantę Skorupińską oraz chętnych uczniów , bo później na wszystkich czekały zadania do wykonania. Dzieci wspaniale poradziły sobie z nimi, bawiąc się przy tym doskonale. Dziękujemy p. Jadwidze Kasperskiej za zaproszenie.

  • Jesień na lekcji języka polskiego

    Zadaniem uczniów klas IV-VII było stworzenie własnego bohatera - ale liściastego! Kolejno, pobudzając swoją wyobraźnię, nadali stworkowi imię, moce i określili cechy charakteru. Ćwiczeniem końcowym w najmłodszej klasie było ułożenie dialogu z liściastym bohaterem, a w starszych - opowiadania dotyczącego spotkania ze stworzoną postacią. Uczniowie wykazali się kreatywnością i udowodnili, że każda pora roku i jej dary mogą stanowić inspiracje lekcji języka polskiego.

  • Pierwszaki czas start!

    Właśnie minął pierwszy miesiąc pierwszoklasistów w szkole. Za nimi pierwsze czytanki, pierwsze zajęcia dodatkowe, pierwsze spotkanie z informatyką czy gimnastyką. Wrzesień to czas, w którym zdążyliśmy lepiej się poznać i sporo nauczyć. Oby zaangażowania i pozytywnej energii wystarczyło na długo!

  • Światowy Dzień Jabłka to już dziś!

    W związku z tym dniem uczniowie klasy 2 wykonali sok z tych pysznych i aromatycznych owoców. Przy okazji przypomnieli sobie zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych oraz zasady higieny obowiązujące podczas przygotowywania posiłków.

  • Photony poszły w ruch...

    W ramach udziału w projekcie Laboratoria Przyszłości uczniowie kl. 2 uczyli się obsługi robotów Photon. Programowanie sprawiło im sporo przyjemności i wyzwoliło wiele pozytywnych emocji. Drugoklasiści wykazali się niezwykłą kreatywnością - kodując urządzenia tak, by pokonały wyznaczoną przez nich trasę z jednoczesnym wykonywaniem różnych zadań. Z pewnością nie była to ostatnia lekcja informatyki, na której wykorzystane były Photony.

  • 17 września - Rocznica zbrojnego ataku Związku Sowieckiego na Polskę

     

    Pamiętamy! Przedstawiciele uczniów oraz nauczycieli udali się na Plac Wolności, aby symbolicznym zniczem uczcić wszystkich, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę i stawali w Jej obronie. Cześć Ich pamięci!

  • Wycieczka Oświęcim, Zakopane, Kraków Klas 8 i 6, 19-22.09

    4 dni spędzone na wycieczce były pełne wrażeń. Mimo deszczowej pogody nakreślony plan udało się zrealizować. Naszą wyprawę zaczęliśmy w Auschwitz - Birkenau, gdzie była chwila zadumy nad trudną prezeszłością historyczną. Padający deszcz nie przeszkodził nam w podziwianiu piękna Doliny Kościeliskiej i Strążyńskiej. Chwila słońca odsłoniła piękną panoramę ośnieżonych szczytów Tatr, a zmęczone nogi ukoiła woda w basenach Term Chochołowskich. W ostatnim dniu odzwiedziliśmy piękny Kraków.

  • Wycieczka do Poznania kl. II i III

    Dnia 16 września 2022 roku uczniowie klasy drugiej i trzeciej wyruszyli na wycieczkę do Poznania. Była to wyjątkowa przygoda. Przy pomocy miłych pań przewodniczek i urządzeń GPS uczniowie zwiedzali Poznań, zamieniając się w detektywów i rozwiązując liczne zagadki. Odwiedzili Muzeum Rogalowe i uczestniczyli w pokazie wypieku rogali świętomarcińskich. Poznali gwarę i historię Poznania, a punktualnie o godzinie 12.00 obejrzeli trykające się poznańskie koziołki. Na zakończenie udali się do Palmiarni. Tam uczyli się, jak przetrwać w nieprzyjaznej, tropikalnej dżungli. Każdy z uczniów miał okazję powalczyć o trofea, czyli pieczątki za wykonanie różnych zadań. Zdobycie wszystkich trofeów było nie lada wyzwaniem, ale wszyscy poradzili sobie doskonale. Nie było nudy, tylko świetna zabawa. Takie wycieczki to my bardzo lubimy.

  • DZIEŃ KROPKI

    Dzień Kropki 15 września Samorząd Uczniowski zainicjował wspólne świętowanie Międzynarodowego Dnia Kropki w naszej szkole. Zadaniem uczniów oraz nauczycieli było przygotowanie stroju adekwatnego do okazji. Klasy, w których wszystkie dzieci posiadały akcent ubraniowy zgodny z tematyką tego dnia, otrzymały bon, który upoważnia uczniów do jednego dnia bez kartkówek.

  • 29 akcja „Sprzątanie świata - Polska”

    W piątek 16 września 2022 r., uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i opiekunami wyruszyli w okolice Kaszczoru, aby wspólnymi siłami pozbierać śmieci i tym samym wyrazić troskę o losy Ziemi. Wszystkim zaangażowanym, uczniom, nauczycielom, opiekunom dziękujemy za ochoczy udział w akcji.

strona: