Zespół Szkół Gimnazjum, Szkoła Podstawowa i Przedszkole Samorządowe z Oddziałem Integracyjnym

 

Nawigacja

 • Zapraszamy Rodziców naszych uczniów do zapoznania się z prezentacją dotyczacą narkotyków'

   

 • Dnia 12.05.2015r. w Zespole Szkół w Mochach odbył się Gminny Konkurs Matematyczny uczniów szkół podstawowych (od klasy czwartej) i klas gimnazjalnych. Konkurs w każdej kategorii przebiegał dwuetapowo. Pierwsza część trwała 1,5h i polegała na rozwiązaniu 5 zadań otwartych. W drugiej części uczniowie w trakcie 0,5h zmagali się z dziesięcioma zadaniami zamkniętymi. Uczniowie naszej szkoły dali sobie doskonale radę i osiągnęli następujące sukcesy:

  W kategorii klas piątych Patrycja Sosnowska zdobyła I miejsce.

  W kategorii klas szóstych Weronika Czarna – I miejsce, a Natalia Daleka – II miejsce. Mikołaj Ciesielski znalazł się tuż za podium, a więc zdobył IV miejsce. W kategorii uczniów gimnazjalnych ogromne brawa należą się Maciejowi Czarnemu za zdobycie III miejsca, zważywszy, że jest on uczniem klasy II gimnazjum, a rywalizował z trzecioklasistami. To właśnie Maciej Czarny, Weronika Czarna i Natalia Daleka będą 30 maja reprezentowali naszą szkołę w etapie rejonowym i już dzisiaj trzymamy za nich kciuki. Ogromne brawa dla laureatów, a także dla pozostałych uczestników reprezentujących naszą szkołę.

 • Wycieczka dydaktyczna naszych gimnazjalistów

  W czwartek 25.05.2015 r. odbyła się wycieczka dydaktyczna do trzech szkół ponadgimnazjalnych z terenu gminy Wolsztyn, którego uczestnikami byli uczniowie klas II i III gimnazjum z Zespołu Szkół w Kaszczorze oraz Moch. Celem wyjazdu było ukazanie uczniom szerokiego zaplecza dydaktycznego poszczególnych szkół ponadgimnazjalnych.

  Pierwszą odwiedzoną przez nas szkołą był: Zespół Szkół Rolniczych i Technicznych w Powodowie, obejrzeliśmy czytelnię, sale lekcyjne oraz pracownie w których kształcą się przyszli technicy: mechanizacji rolnictwa, hotelarstwa, żywienia i usług gastronomicznych oraz awioniki.

  Następnie odwiedziliśmy: Zespół Szkół Zawodowych w Wolsztynie w skład którego wchodzą: Technikum, Liceum Profilowane, Zasadnicza Szkoła Zawodowa, Zasadnicza Szkoła Specjalna, Trzyletnie Technikum Uzupełniające dla Dorosłych. Skupiliśmy się głównie na Technikum oraz Zasadniczej Szkole Zawodowej. Obejrzeliśmy sale lekcyjne, aulę, sale gimnastyczną, pracownię komputerową jednak największym zainteresowaniem cieszyła się bogato wyposażona pracownia mechatroniki.

  Ostatnim przystankiem był Zespół Szkół Ogólnokształcących i profilowanych w Wolsztynie.

  Wyjazd był w całości finansowany ze środków Starostwa Powiatowego Wolsztynie a opiekunami gimnazjalistów z Kaszczoru były: Anna Napierała i Elżbieta Zalisz.

   

 • "Sokoły" na pierwszym miejscu w tabeli.

   
  sokoły
 • W czwartek 30 kwietnia br. w Przemęcie braliśmy udział w szkoleniu połączonym z warsztatami na temat nowej formy turystyki jaką jest GEOCACHING. Organizatorem warsztatów była Gmina Przemęt i Gminny Ośrodek Kultury w Przemęcie. Uczestniczyły w nich 33 osoby, głównie młodzież z gimnazjów i szkoły ponadgimnazjalnej z opiekunami, a także osoby zainteresowanie tą formą turystyki. Podczas warsztatów prowadzący Krzysztof Szustka z Fundacji Calamita wyjaśnił czym jest geocaching i w jaki sposób bawić się w tą formę turystyki. Uczestnicy, którzy na szkoleniu zjawili się z telefonami i tabletami, indywidualnie zarejestrowali się na specjalnej stronie internetowej i wspólnie z prowadzącym, już w terenie, założyli jedną tzw. „skrzynkę”. Mamy nadzieję, że już wkrótce pojawi się ich więcej.

 • Dnia 27 marca (piątek) klasa 3 gimnazjum wraz z wychowawczynią Anną Napierała zawitała do Zespołu Szkół w Przemęcie. Znajduje się tam Technikum Ekonomiczne i Zasadnicza Szkoła Zawodowa. Uczniowie przyjechali tam na zaproszenie w celu poznania szkoły „od wewnątrz”. Przyjęcie było bardzo przyjazne: przedstawione zostały prezentacje dotyczące szkoły, zorganizowano różne konkursy o tutejszej placówce. Uczniowie zwiedzili pomieszczenia szkoły, klasy i dowiedzieli się wszystkiego na temat tejże placówki. Każdy uważa ten wyjazd za ciekawe doświadczenie i miłe wspomnienie. Kto wie, może ktoś z tegorocznych absolwentów szkoły w Kaszczorze będzie się tam dalej edukować…

 • Rocznica kanonizacji Jana Pawła II

        Papież Jan Paweł II wciąż obecny jest w naszych sercach, myślimy o nim i wspominamy go, prosimy go o wstawiennictwo. Rok temu, 27 kwietnia 2014 roku, Kościół ogłosił go świętym. Z okazji pierwszej rocznicy tego wydarzenia, uczniowie II klasy gimnazjum przygotowali prezentacje multimedialne o naszym wielkim Rodaku. Zapraszamy do obejrzenia!

   
   
   
 • Uroczyste wspomnienie uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz kanonizacji Jana Pawła II

        28. maja wzięliśmy udział w uroczystym apelu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz kanonizacji św. Jana Pawła II. Uczniowie klasy IV przedstawili w krótkiej inscenizacji historię dotyczącą okoliczności, w jakich doszło do ustanowienia naszej pierwszej Konstytucji. W drugiej części uroczystości odśpiewali piosenkę ku czci św. Jana Pawła II. Uczniowie klasy II gimnazjum z tej okazji przygotowali prezentacje multimedialne, które można zobaczyć w galerii. Zostały także złożone kwiaty i znicze przy tablicy upamiętniającej naszego Papieża.

 • LEKKA ATLETYKA

  Dnia 27 IV 2015 na stadionie w Buczu odbyły Mistrzostwa Gminy w Lekkiej Atletyce

  naszą szkołę reprezentowało 19 uczniów, po zaciętej walce wyniki przedstawiają się następująco:

  Nowak Julia – rzut oszczepem – miejsce I

  Bajon Rozalia – rzut oszczepem – miejsce II

  Jakuszyk Anna – rzut oszczepem – miejsce III

  Ławecka Patrycja – skok w dal – miejsce III

  Zalisz Stanisław – bieg na 100m – miejsce II

  Cupruś Gracjan – bieg na 2000m – miejsce II

  Drajerski Jakub – pchnięcia kula – miejsce II

  Łosiewicz Maciej – rzut oszczepem – miejsce III

  Dodatkowo do zawodów powiatowych awansowali:

  Mała Dagmara – rzut oszczepem

  Stachowiak Maria – bieg na 300m

  w rywalizacji sztafet dziewczęta biegnące w sztafecie 4x100m (Stachowiak Julia, Nowak Julia, Spławska Sylwia, Zając Oliwia)  i sztafecie szwedzkiej 100m + 200m + 300m + 400m (Jakuszyk Anna, Bajon Rozalia, Wita Weronika, Stachowiak Maria) uplasowały się na miejscu III;  podobnie chłopcy, którzy startowali tylko w sztafecie szwedzkiej (Rolla Hubert, Zalisz Stanisław, Matysik Patryk, Rolla Karol) zajęli III miejsce

  Gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych

 • SZKOŁA MUZYCZNA Z KRÓTKIM KONCERTEM!

  Szkoła muzyczna z Wolsztyna szukając młodych talentów zawitała również do naszej szkoły. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności i instrumenty, na których na co dzień ćwiczą i koncertują. Być może wśród naszych uczniów znajdzie się ktoś, dla kogo granie stanie się pasją i swój muzyczny talent rozwinie pod skrzydłami wolsztyńskiej szkoły?

 • KONKURS RECYTATORSKI W NASZEJ SZKOLE

  22 kwietnia odbyły się eliminacje szkolne do konkursu recytatorskiego ‘Mali recytatorzy’.  Wszyscy uczestnicy byli perfekcyjnie przygotowani. Mówili głośno i z odpowiednią intonacją. Z każdej kategorii wiekowej komisja wytypowała zwycięzcę, który będzie reprezentował naszą szkołę na etapie gminnym. Wszystkim gratulujemy, a laureatom: Weronice Klecha z kl. Ia, Szymonowi Nędza z kl. Ib, Amelii Przymuszała z kl. II, Amadeuszowi Cupryś z kl. III i Marii Woch z kl. IV życzymy powodzenia!

 • STREETBALL 2015

  Dnia 17 IV 2015 na Orliku w Przemęcie odbyły się eliminacje do Wielkopolskiego Turnieju Orlika 2105 Streetball. Nasza szkołę reprezentowały trzy drużyny: Bajon Rozalia, Jakuszyk Anna, Stachowiak Julia, Stachowiak Maria jako Kaszczor III; Janas Magdalena, Guzik Wiktoria, Lórych Wiktoria, Ziółkowska Weronika jako Kaszczor II i Daleka Julia, Nowak Julia, Szymysł Nikola, Tonder Katarzyna jako Kaszczor I.

  Rywalizowaliśmy z drużynami z Przemętu i z Bucza. Po stojących na dość dobrym poziomie zawodach. Najlepsze okazały się dziewczęta z Kaszczoru III wyprzedzając drużynę z Przemętu i z Bucza. Na miejscu V uplasowały się dziewczęta z Kaszczor I, a na miejscu szóstym dziewczęta z Kaszczor II.

  Gratulujemy i życzymy powodzenia na leszczyńskim etapie rejonowym.

   

 • 15 kwietnia w Obrze przeprowadzono Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji stanęli przedstawiciele 5 szkół podstawowych, 7 gimnazjów oraz 2 szkół ponadgimnazjalnych.
  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie ze szkoły podstawowej oraz z gimnazjum. W pierwszym etapie sprawdzono wiedzę teoretyczną dotyczącą znajomości przepisów ruchu drogowego. Uczniowie z gimnazjów odpowiedzieć musieli na 25 pytań, a uczniom szkół podstawowych przypadło w udziale zmierzenie się z 30 pytaniami, wśród których 10 dotyczyło sytuacji drogowych. Konkurencje praktyczne składające się na drugi etap konkursu okazały się nie lada wyzwaniem dla uczestników turnieju. Drużyny musiały bezbłędnie pokonać tor przeszkód.

  Nasza reprezentacja ze szkoły podstawowej zajęła 3 miejsce, a gimnazjaliści 5 miejsce.

  Gratulujemy i zachęcamy podwyższania wiedzy z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego oraz techniki jazdy na rowerze.

 •  

 • MAMY LAUREATÓW W KONKURSIE PLASTYCZNYM: ‘W krainie baśni Hansa Christiana Andersena’.

   Organizatorem gminnego konkursu dla klas III szkół podstawowych była Biblioteka Publiczna w Przemęcie. Na konkurs wpłynęły 54 prace. Wśród laureatów znaleźli się Marlena Zdanowicz – miejsce I, Dominika Ślebioda – miejsce III. Wyróżnienia otrzymali: Patrycja Klecha, Eliza Nowak, Maksymilian Nowak, Wiktor Nowak. Gratulujemy!!!

 • BIAŁY MIŚ

  Dnia 24 III 2015 uczniowie klasy I, II i III szkoły podstawowej reprezentowali naszą szkołę w turnieju sportowym „Biały Miś”, który został rozegrany w Szkole Podstawowej w Mochach. Po zaciętej i wyrównanej walce uczniowie szkoły w Kaszczorze zajęli ex aequo z uczniami szkoły w Mochach pierwsze miejsce, wyprzedzając uczniów ze szkól w Przemęcie, w Buczu, w Kluczewie, w Starkowie i w Biskupicach 

  Gratulujemy!!!

 • TALENT WERONIKI DOSTRZEŻONY!

           O tym, że Wernika Ziółkowska, uczennica klasy II gimnazjum  ma talent plastyczny wiedzieliśmy od dawna. Przekonały się o tym, także osoby na co dzień zajmujące się sztuką, nauczyciele liceum plastycznego w Poznaniu, którzy spośród 322 prac nadesłanych na konkurs pt: "...Ta dziwna kraina jest niedaleko miejsca gdzie mieszkam..."wyróżnili dzieło Weroniki przyznając jej III miejsce.To wielkie osiągnięcie dla Weroniki i duży krok do realizacji marzeń, które nierozerwalnie związane są ze sztuką. Ogromne wyrazy uznania!!!

 • WYNIKI KONKURSU ‘PTAKI SKRZYDLACI PRZYJACIELE’

      Kolejny konkurs rozstrzygnięty i wiele zdobytych miejsc. Brawo!! Kategoria: klasy IV – VI zdominowana została przez uczniów naszej szkoły. Ciekawe techniki, intensywna kolorystyka, dbałość o szczegóły zachwyciły komisję konkursową. Prace można podziwiać w Galerii Promocje w Wolsztyńskim Domu Kultury. Wśród nagrodzonych są: Oliwia Gryca kl. II, Oliwia Małczak kl. IV, Pola Guzik kl. IV, Laura Gryca kl. V, Alicja Drajerska kl. V, Nikola Jakób kl. V, Nikola Szymysł kl. IG. Zapraszamy do obejrzenia wystawy  i cieszymy się z Waszych sukcesów!

 • WIOSNO – BĄDŹ WŚRÓD NAS!

  20 marca każda klasa witała wiosnę na swój sposób. Jedni szukali jej w kinie, inni w lesie, jeszcze inni bawili się z wiosną w podchody i zbijali kręgle. Każdy sposób okazał się dobry, by razem spędzić ten słoneczny dzień, (podziwiając przy tym zaćmienie), integrując swój zespół klasowy na wspólnej zabawie. Szkoda, że Dzień Wiosny jest tylko raz w roku, ale co tam … kto ma radość w sercu, ten ma wiosnę przez cały rok!!!

 • „Strach ma wielkie oczy”

  17.03.2015 r. gościliśmy w naszej szkole Grupę T z Torunia, która przedstawiła spektakl profilaktyczny  pt. ”Strach ma wielkie oczy”. Adresatami byli uczniowie klas I-VI SP.

  Mimo, że widowisko utrzymane było w klimacie humoru - poruszało problem przemocy, agresji oraz prześladowania. Wspomniany został też temat uzależnień jako nieskutecznej próby uporania się z cierpieniem wywołanym przez sprawcę przemocy. Przywołany „eliksir niewidzialności” symbolizował ucieczkę w nałóg nikotynowy, narkotykowy, alkoholowy. Aktorzy przedstawiając świat owadów ukazali sposoby radzenia sobie w sytuacji bycia ofiarą, jak również bycia świadkiem przemocy. Zwrócili uwagę na istotną kwestię przerwania milczenia - alarmowania o pomoc  i zgłoszenia problemu nauczycielowi.

  Spektakl został sfinansowany ze środków Rady Rodziców -- za co SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

  Elżbieta Zalisz

strona: