Zespół Szkół Gimnazjum, Szkoła Podstawowa i Przedszkole Samorządowe z Oddziałem Integracyjnym

 

Nawigacja

 • Instrukcja logowania do dzienniczka elektronicznego


   

 • Uczniowie klas I i II gimnazjum odwiedzają swoich kolegów i koleżanki w Turcji w ramach projektu Comenius. Uczniowie śpią u swoich rówieśników i doświadczają tego, jak wygląda życie w Turcji przez tydzień. Wyjechaliśmy w niedzielę i czekał nas najbardziej ekscytujący moment - lot z Pragi do Stambułu.
  W poniedzialek odwiedziliśmy szkołę, gdzie robiliśmy eksperymenty związane z wodą. Obejrzeliśmy przedstawienie przedszkolaków i zasadzilismy drzewka. Byliśmy na "ekologicznym pokazie mody w przedszkolu.
  We wtorek braliśmy udział w warsztatach marmurkowania papieru. Po obiedzie pojechaliśmy do Terakli i zwiedziliśmy tradycyjne domy, meczet i skosztowalismy tradycyjnych specjałów.

  Turcja jest piekna! Jesteśmy pełni wrazeń! smiley Pozdrawiamy smiley

  W środę odwiedziliśmy Muzeum Trzęsienia Ziemi, w którym przeżyliśmy symulację trzęsienia, jakie miało miejsce w 1999 roku w Geyve. Następnie miło spędziliśmy czas w parku: graliśmy w piłkę i rozmawialismy. Później pojechaliśmy na basen w Kuzuluk, gdzie kapalismy się w zdrowotnych wodach termalnych o temp. 40°C.
  Po południu byliśmy w pięknej restauracji słynącej z hodowli pstrąga, a wieczorem pojechaliśmy na zakupy do centrum handlowego.
  Coraz bardziej integrujemy się z naszymi tureckimi kolegami! Czujemy się tu wspaniale!
  Znalezione obrazy dla zapytania flaga turcji

 • WIZYTA W BIBLIOTECE

  Pierwszoklasiści zostali zaproszeni przez panią Kasię Łakomą do Filii Bibliotecznej, aby posłuchać opowiadania o sympatycznym żółwiku Franklinie. Książkę czytał dyrektor szkoły Robert Szwed. Uczniowie z chęcią wysłuchali jego interpretacji. Następnie p. dyrektor przekazał każdej klasie niespodziankę w postaci żywego żółwia, którym uczniowie mieli obowiązek opiekować się przez cały tydzień. Podarunek ten wywołał wśród nich wiele radości.

 • KLASA III Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

  28 rocznicę śmierci poetki Ewy Szelburg – Zarębiny, klasa III uczciła spotkaniem w bibliotece, czytając wiersze pisarki. Do konkursu przystąpiło ośmioro uczestników. Każdy z nich czytał po trzy wiersze losowo wybrane. Komisja konkursowa miała trudny orzech do zgryzienia. Mistrzem pięknego czytania został ostatecznie Amadeusz Cupryś, któremu bardzo gratulujemy! Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu dzięki ciekawym zagadkom na temat twórczości poetki przygotowanym przez panią Kasię. Podsumowując spotkanie każdy z uczestników konkursu wybrał swój ulubiony wiersz i przeczytał go przed publicznością. Zapraszamy do posłuchania.

   

 •  

 • PASOWANIE

  14. października uczniowie klasy 1 a i 1 b zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Jednak zanim to nastąpiło, wystąpili w przedstawieniu pt. „Bajkowe zamieszanie” oraz recytowali wiersze. Nie zabrakło również piosenek, chociażby takich jak „Dostał Jacek elementarz”. Po występie artystycznym złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar naszej szkoły, otrzymali dyplom oraz słodki upominek. Aby uczcić ten ważny dzień, wszyscy pierwszoklasiści wraz z mamami, jednym tatą oraz wychowawczyniami udali się autokarem do Wolsztyna do sali zabaw. Radości nie było końca. Wszyscy świetnie się bawili. Z pewnością nigdy nie zapomnimy tego dnia…

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  W tym roku, obchody 14 października rozpoczęliśmy Mszą św. odprawioną w intencji  zmarłych nauczycieli, uczniów i pracowników naszej szkoły. Następnie odbyła się uroczysta akademia, a raczej wesołe przedstawienie pt: ‘Kara’,  w wykonaniu uczniów klas I – III należących do kółka teatralnego. Była piosenka z dedykacją dla Pana Dyrektora, oryginalne upominki przygotowane przez Samorząd Uczniowski, słodkie co nieco przygotowane przez Radę Rodziców. Krótko mówiąc było miło i uroczyście. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom  i dzieciom za życzenia, kwiaty i uśmiech! Ten dzień nie byłby  taki szczególny gdyby nie Wasza obecność i pamięć! Dziękujemy!

   

 • WARSZTATY MYDLARSKIE

  Dzięki inicjatywie pani Kasi z Biblioteki Publicznej, uczniowie klasy II i III brali udział w ciekawych warsztatach mydlarskich. Dzieci miały możliwość samodzielnie skomponować zapachy, wybrać kształt i własnoręcznie przyozdobić swoje mydełka. W sali gimnastycznej szkoły, gdzie odbywały się zajęcia przez cały dzień unosiła się piękna woń olejków kwiatowych i zapachu kawy. Dziękujemy za zorganizowanie tych niezwykle kreatywnych zajęć. Wszystkim nam bardzo się one podobały.

 • Ala i Ola wicemistrzyniami województwa

  5 października 2014  w Opalenicy odbył się finał wojewódzki V Turnieju Orlika o Puchar Premiera naszą szkolę w barwach Klubu Agro Kluczewo reprezentowały 

  Ala i Ola Drajerskie. Po zaciętych spotkaniach kolejność przedstawia się następująco:

  Miejsce I – SP nr 8 Krotoszyn

  Miejsce II – Agro Kluczewo

  Miejsce III – SP Szczodrzykowo

  Miejsce IV – Stokrotka Sasain

  GRATULUJEMY!!!

 • Dzień Chłopca

  Ale się działo, ale zabawa ...
  Dziękujemy Dziewczynom za prezenty i super orgnizację naszego święta smiley

 • Ala i Ola piłkarki na 102

  29 IX 2014 w Wągrowcu odbyły się półfinały województwa wielkopolskiego V Turnieju Orlika o Puchar Premiera naszą szkolę w barwach Klubu Agro Kluczewo reprezentowały Ala i Ola Drajerskie. W rozgrywkach wystąpiły ponadto drużyny piłkarek nożnych: z Wągrowca,  Osieku n. Notecią, Stęszewa, Szczodrzykowa i Krobi. W fazie grupowej nasze dziewczyny pokonały drużynę  z Krobii 6-0 i zremisowały z koleżankami ze Szczodrzykowa 1:1. W meczu półfinałowym z drużyną Wągrowca  o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, dzięki wspaniałej postawie bramkarki Oli Drajerskiej mecz zakończył się zwycięstwem 2:1.
  W meczu finałowym ponownie spotkaliśmy się z drużyną ze Szczodrzykowa, mecz zakończył się wynikiem 1:1 o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne i ponownie dzięki wspanialej postawie Oli Drajerskiej wygraliśmy 2:0
  Ola Drajerska została wybrana najbardziej wartościowym graczem.Należy nadmienić także iż dziewczęta  wygrały turniej gminny pokonując drużyny z Przemętu i Bucz, a w turnieju rejonowym w Grodzisku Wielkopolskim zwyciężyły z drużyną z Opalenicy 9:0 i z drużyną z Grodziska Wielkopolskiego 4:2.   

  Finał wojewódzki odbędzie się 5 października w Opalnicy. Gratulujemy i życzmy sukcesów

   

 •  ‘PIESKI ŚWIAT’ to tytuł przedstawienia, które w czwartkowy poranek, 25 września miały możliwość obejrzenia wszystkie klasy III szkoły podstawowej z terenu gminy Przemęt. Rokrocznie uczniowie uczestniczą w spektaklach o tematyce ekologicznej przygotowanych przez Związek Międzygminny ‘Obra’ i Urząd Gminy w Przemęcie. Celem spotkań jest zachęcenie do dbania o środowisko naturalne, segregację odpadów i ratowanie naszej planety przed lawiną śmieci. Budzenie postaw ekologicznych u młodych ludzi daje szansę powodzenia tej trudnej do spełnienia misji.

  Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w spotkaniu!

 • Dnia 25 września 2014 roku przy Szkole Podstawowej w Biskupicach odbyły się Mistrzostwa Gminy w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Z naszej szkoły udział wzięły trzy drużyny: szkoła podstawowa (5 dziewcząt + 5 chłopców), gimnazjum dziewczęta i gimnazjum chłopcy. Na bardzo wymagającej trasie nasi uczniowie zajęli odpowiednio V, IV i III miejsce.      

 • NARKOTYKOM MÓWIMY ‘STOP’

   

  25.09.2014r. o godz. 12:00 w Starostwie Powiatowym w Wolsztynie, podczas sesji Rady Powiatu Wolsztyńskiego rozstrzygnięto konkurs plastyczny, którego hasłem było "Stop Narkotykom".  

  Konkurs, który był jedną z wielu inicjatyw realizowanych przez samorząd powiatowy, samorządy gminne oraz sąd i policję w ramach działań pod tą samą nazwą, przypadł szczególnie do gustu uczniom z gminy Przemęt, skąd napłynęła zdecydowana większość prac. Temat miał skłonić młodych ludzi do refleksji nad zagrożeniami wynikającymi z uzależnienia od narkotyków, ale także alkoholu i nikotyny.

  Opracowane w dowolnej technice prace ocenione zostały przez powołaną do tego komisję. Efektem jej wyboru było wyłonienie trzech najciekawszych. Laureatką konkursu została uczennica naszej szkoły Maria Stachowiak oraz dwie absolwentki szkoły w Mochach.

  Uczennice z rąk Starosty Ryszarda Kurpa, Wicestarosty Jacka Skrobisza oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Janusza Zająca odebrały pamiątkowe dyplomy oraz równorzędne nagrody pieniężne. Na specjalnie zorganizowanej wystawie dostrzec można było wiele prac naszych gimnazjalistów. Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

 • BEZPIECZNIE W DRODZE DO SZKOŁY!

  Pod tym hasłem odbyło się spotkanie klas I - III z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie, oficerem prasowym panem Wojciechem Adamczykiem, który w interesujący sposób przypomniał najmłodszym  o podstawowych zasadach zachowania się na drodze. W czasie spotkania nie zabrakło scenek dramowych z udziałem uczniów, pokazu zastosowania wielofunkcyjnej tonfy itp. Uczniowie wykazali się wiadomościami na temat bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że ich wiedza zostanie dobrze wykorzystana w praktyce.

 •  

  ŻEGNAJ LATO NA ROK!

  W przepięknej, ciepłej pogodzie żegnaliśmy tegoroczne lato! Kolejny raz przygotowując to spotkanie wspólnie z Radą Sołecką i Kołem Gospodyń Wiejskich bawiliśmy się wesoło! Nie zabrakło ciekawych zabaw sportowych angażujących dzieci i dorosłych. Tradycyjnie była też konkurencja kulinarna. W tym roku królowała ‘sałatka chłopska’, którą zjadano z apetytem. Dużą atrakcją były pokazy strażackiej sprawności, dmuchane zamki, wata cukrowa. Rada Sołecka dla wszystkich dzieci, za aktywny udział w zabawie przygotowała słodkie upominki, za które bardzo dziękujemy.

   

   

   

 • Rok Szkolny 2014-2015 rozpoczęty

 • http://www.zspleki.edukacja.kety.pl/wp-content/uploads/2013/08/witaj_szkolo.png

 • kolonijnie-wakacyjnie

  W tym roku po raz pierwszy w Kaszczorze odbywają się półkolonie letnie dla dzieci z klas I-IV. Chętnych nie brakowało! I nic dziwnego, bo program jest naprawdę ciekawy. Zależało nam, by pokazać dzieciom, że w naszym regionie jest wiele fajnych i interesujących miejsc, które można zobaczyć podczas wakacji. Chcieliśmy też udowodnić, że można wypoczywać aktywnie, na  świeżym powietrzu, bez komputerów i telewizji.  

  Sredecznie dziękujemy WSZYSTKIM SPONSOROM, którzy pomogli nam w organizacji półkolonii.

   

  ez 

 • Półkolonia dzień 2

strona: