Zespół Szkół Gimnazjum, Szkoła Podstawowa i Przedszkole Samorządowe z Oddziałem Integracyjnym

 

Nawigacja

 •  

  26 stycznia br., podczas pierwszej w tym roku sesji Rady Gminy Przemęt, odbyło się rozstrzygniecie konkursu wiedzy o historii ziemi przemęckiej i wręczenie nagród zwycięzcom. Konkurs odbył się w listopadzie 2014 r. i polegał na napisaniu testu z wiedzy historycznej. W konkursie startowali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z Moch, Przemętu, Bucza, Kaszczoru, Radomierza i Starkowa.  – Uporanie się z pytaniami testowymi nie było łatwe – zaznacza Maciej Ratajczak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Przemęcie i autor pytań. – Co roku proponujemy nowe ich zestawy i aby się nie powtarzały z poprzednimi latami są coraz bardziej szczegółowe. W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęli ex aequo Dominik Wolniczak z Kaszczoru i Julia Malepszak z Bucza. Drugie miejsce wywalczyli, również ex aequo, Weronika Czarna z Kaszczoru i Jagoda Konieczna z Bucza. Na trzecim miejscu znalazł się Nikodem Woga z Moch. Wśród gimnazjalistów najlepszym znawcą lokalnej historii okazał się Szymon Rogozinski z Przemętu. Drugie miejsce zajął Łukasz Wolniczak z Kaszczoru, a trzecie Agnieszka Karwatka z Przemętu.

  Gratulujemy

  foto4
  foto5

   

 • Zbliża się koniec pierwszego semestru roku szkolnego 2014/2015.
  Od 1 września korzystamy w naszej szkole z nowej wersji e-dziennika, w związku z tym chcielibyśmy poznać opinię Rodziców, Uczniów i Nauczycieli na temat jego funkcjonowania. Zachęcamy do udziału w ankiecie i wyrażenia swojej opinii na ten temat. Odpowiedzi udzielamy tylko raz

  Ankieta dla Rodziców

  Ankieta dla uczniów

  Ankieta dla nauczycieli

   

 • Dnia 21 I 2015 w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Koszykowej Dziewcząt. Udział wzięły uczennice z Gimnazjum w Buczu, Gimnazjum w Kaszczorze i Gimnazjum w Przemęcie. Po spotkaniach stojących na dobrym poziomie najlepsze okazały się dziewczęta z Przemętu, na drugiej pozycji uplasowały się dziewczęta z Kaszczoru, a dziewczęta z Bucza zajęły miejsce trzecie. Gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych.

   

 •   

 • UWAGA

  W czasie przerwy świątecznej w szkole będzie pełniony dyżur nauczycielski

 • To już święta.

   

  Uczniowie klasy IV i VI wzięli udział w warsztatach, podczas których mieli możliwość poznać tajniki dekorowania bombek. Samodzielnie mogli ozdobić w dowolny sposób swoją ozdobę. Wszyscy świetnie się bawili starając się jak najpiękniej udekorować swoją bombkę.

 • Kiermasz Świąteczny za nami ...

   

 • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „UHU – HA, ZIMA ZŁA”

           Nasi szkolni i przedszkolni artyści brali udział w organizowanym przez Wolsztyński Dom Kultury konkursie plastycznym pt. „UHU – HA, ZIMA ZŁA”. Na konkurs dostarczono z całego powiatu 286 prac, z których 17 otrzymało nagrody główne. Wśród laureatów znalazło się 5 naszych uczniów. W kategorii kl. I -III SP – Oliwia Gryca, w kategorii kl. IV – VI SP – Oliwia Małczak, Dominik Wolniczak, Joann Szymysł, w kategorii gimnazjalistów Maria Stachowiak. W piątek 12 grudnia 2014 roku w galerii „Promocje” Wolsztyńskiego Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie dyplomów i nagród. Organizatorzy konkursu podkreślali, że poziom dostarczonych prac był bardzo wysoki i wyrównany.

 • Brawa dla Julii

  Kolejny już raz nasi gimnazjaliści brali udział w organizowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Poznaniu konkursie plastycznym na plakat pt. „Bądźmy zdrowi” w ramach Projektu „Bądźmy zdrowi – wiemy, więc działamy”. Praca Julii Nowak, uczennicy I klasy gimnazjum zajęła I miejsce na etapie powiatowym i reprezentowała powiat wolsztyński na etapie wojewódzkim, gdzie zajęła III miejsce. W piątek 12 grudnia 2014 roku gościliśmy w naszej szkole Panie - przedstawicielki Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Wolsztynie i w Poznaniu, które wręczyły Julii nagrody, dyplomy oraz gratulowały sukcesu. My również gratulujemy Julii i życzymy dalszych sukcesów!

 • Dzień Zielonego Jabłuszka

  Wiedząc, jaką ważną rolę odgrywają owoce w życiu człowieka, postanowiliśmy dnia 26 listopada bieżącego roku w naszej szkole zorganizować"Dzień Zielonego Jabłuszka".
  Uczniowie mieli za zadanie przebrać się za tytułowe jabłka. Po przedstawieniu nam ciekawych wierszyków o tym zdrowym owocu, przyszedł czas na degustację. Nikogo nie trzeba było namawiać, bo wszyscy zajadali ze smakiem.
                                                                         Samorząd Uczniowski

 • Z okzji Światowego Dnia Postaci z Bajek gościła w naszej szkole p. Lidia Domagała. Odwiedziła ona w ramach lekcji bibliotecznych klasy I-III. Dzięki niecodziennej recytacji uczniowie mogli usłyszeć wiersze Juliana Tuwima oraz baśnie braci Grimm. Dziękujemy p. Lidii za cudowne chwile spędzone z lekturą.

 • http://images.slideplayer.us/2/848414/slides/slide_2.jpg

  Biegliśmy dla Niepodległej w Mochach

  OTO WYNIKI W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH:

  PRZEDSZKOLAKI: 1miejsce Michał Sobina

  KLASA I:  2 miejsce Weronika Klecha, 6 miejsce Jagoda Piędel

       2 miejsce Hubert Piędel, 3 miejsce Remigiusz Adam, 6 miejsce Kamil Skorupiński

  KLASA II: 5 miejsce Noemi Jakób, 6 miejsce Natalia Miś

        4 miejsce Adrian Przymuszała

  Klasa III: 2 miejsce Eliza Nowak

       2 miejsce Amadeusz Cupryś, 4 miejsce Maksymilian Nowak

  Klasa III Gimnazjum: 2 miejsce Gracjan Cupryś

  Zwycięzcom gratulujemy!!! Duże brawa dla wszystkich uczestników biegu za postawę i godne reprezentowanie szkoły !!!

  Maszerowaliśmy dla Niepodległej w Kaszczorze

 • Prasa Turecka o Zespole Szkół w Kaszczorze

  03.11.2014

   

  Prasa Turecka o Zespole Szkół w Kaszczorze.

    Uczniowie Zespołu Szkół w Kaszczorze ambasadorami Rzeczypospolitej Polskiej w Turcji w ramach projektu „Comenius”. Po tygodniowym pobycie i po tygodniu dalsza część relacji z pobytu uczniów w kraju o bogatej  kulturze i malowniczym krajobrazie. Proponuję zapoznanie się z lekturą prasy. Słowa podziękowania dla koordynatorki projektu p. Kingi Gertych dzięki, której projekt może być realizowany w szkole. Pełen podziwu jestem dla Rodziców, których dzieci wzięły udział w projekcje i są to: Aleksandra Kruk, Patrycja Majer, Julia Paprocka, Wiktoria Lórych, Maciej Matysiak i Witold Woch. Opiekunami w trakcie tegorocznego wyjazdu byli: p. Kinga Gertych,p.  Piotr Kamiński i p. Robert Szwed. Podziękowania kierujemy także dla pani Wójt Doroty Gorzelniak, dzięki której zostały zabezpieczone środki finansowe  na ten cel.   Ta wycieczka pozwoliła mam poznać Turcję jakiej nie znajdziemy w przewodnikach i w pokojach hotelowych.

  PS. Byliśmy także w tureckich termach, ale o tym w następnej relacji.       

  A oto link:  http://geyvemedya.com/konuk-ispanyali-ogrencilerin-ziyaretleri/

  Pozdrawiam  wszystkich i zapraszam na stronę internetową Zespołu Szkół w Kaszczorze.

  R. S.

         

  http://geyvemedya.com/konuk-ispanyali-ogrencilerin-ziyaretleri/

 • TEATRZYK O BEZPIECZEŃSTWIE

  O bezpieczeństwie trzeba mówić i przypominać. W atrakcyjny sposób o zasadach zachowania na drodze i udzielania pierwszej pomocy opowiedzieli aktorzy krakowskiej sceny. Odbiorcami sztuki byli przedszkolacy i uczniowie szkoły podstawowej. Sponsorami Rada Rodziców, której bardzo dziękujemy!

   

 • Warsztaty kulinarne

  Dzisiaj w szkole zapachniało świeżym chlebem, smażonym serem i swojskim masłem. Wszystko to za sprawą koleżanek i kolegów z klasy drugiej gimnazjum, którzy uczyli nas jak samodzielnie zrobić pyszne masło, maślankę, ser biały i smażony.
  Bardzo nam się podobało, a jeszcze lepiej smakowałosmiley

  Gimnazjaliści przygotowali warsztaty kulinarne w ramach realizacji projektów gimnazjalnych.

 • Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy ...

  Tradycyjnie z okazji Uroczystości Wszystkich Świetych uczciliśmy pamięć o tych, którzy przeszli już na "drugą stronę wieczności". Odwiedziliśmy z modlitwą i zniczami cmentarz oraz miejsca pamięci narodowej na terenie Kaszczoru

 • TYDZIEŃ MISYJNY W NASZEJ SZKOLE

  http://emaus.parafia.info.pl/text_images/text_417/img936.jpg 

 • UDZIAŁ W WYSTAWIE

   W tym tygodniu mieliśmy okazję obejrzeć wystawę fotograficzną zorganizowaną przez Stowarzyszenie ‘Razem’. Autorem zdjęć jest pan Jan Wojtasik – fotograf z zamiłowania. Tematem zdjęć był las w różnych porach roku. Przy tej okazji uczniowie mieli możliwość obejrzenia także obrazów z wiosennego pleneru. Wśród autorów prac znaleźli się absolwenci naszej szkoły.

 • Uczniowie klas I i II gimnazjum odwiedzają swoich kolegów i koleżanki w Turcji w ramach projektu Comenius. Uczniowie śpią u swoich rówieśników i doświadczają tego, jak wygląda życie w Turcji przez tydzień. Wyjechaliśmy w niedzielę i czekał nas najbardziej ekscytujący moment - lot z Pragi do Stambułu.
  W poniedzialek odwiedziliśmy szkołę, gdzie robiliśmy eksperymenty związane z wodą. Obejrzeliśmy przedstawienie przedszkolaków i zasadzilismy drzewka. Byliśmy na "ekologicznym pokazie mody w przedszkolu.
  We wtorek braliśmy udział w warsztatach marmurkowania papieru. Po obiedzie pojechaliśmy do Terakli i zwiedziliśmy tradycyjne domy, meczet i skosztowalismy tradycyjnych specjałów.

  Turcja jest piekna! Jesteśmy pełni wrazeń! smiley Pozdrawiamy smiley

  W środę odwiedziliśmy Muzeum Trzęsienia Ziemi, w którym przeżyliśmy symulację trzęsienia, jakie miało miejsce w 1999 roku w Geyve. Następnie miło spędziliśmy czas w parku: graliśmy w piłkę i rozmawialismy. Później pojechaliśmy na basen w Kuzuluk, gdzie kapalismy się w zdrowotnych wodach termalnych o temp. 40°C.
  Po południu byliśmy w pięknej restauracji słynącej z hodowli pstrąga, a wieczorem pojechaliśmy na zakupy do centrum handlowego.
  Coraz bardziej integrujemy się z naszymi tureckimi kolegami! Czujemy się tu wspaniale!
  Znalezione obrazy dla zapytania flaga turcji

   

  W czwartek byliśmy w Stambule. Jest to niesamowite, bardzo tłoczne i tętniące życiem miasto. Rano byliśmy w parku miniatur, gdzie oglądaliśmy najważniejsze budowle Turcji w pomniejszeniu. Następnie podziwialismy zapierajaca dech w piersiach panoramę miasta z Wieży Galata. Później odbyliśmy rejs po Bosforze. Po południu byliśmy w muzeum militarnym, Cysternach Bazyliki i Meczecie Błękitnym. Wieczorem robiliśmy zakupy w centrum Viaport.

  Piątek upłynął pod hasłem "Woda i natura". Spacerowalismy nad trzema jeziorami, gdzie mogliśmy podziwiać nieznane u nas ptaki i rośliny. Nad jednym z jezior mogliśmy przejechać się rowerem lub konno! Wieczorem mieliśmy wspólna kolacje w hotelu, a później dyskotekę :) Patrycja i Maciej zaprezentowali taniec krakowiaczek, uczniowie z Katalonii i Turcji także pokazali swoje tańce narodowe. Pełni podziwu oglądaliśmy niespodziankę przygotowana przez dyrektora szkoły tureckiej Vedata Duman - pokaz tradycyjnych tureckich tańców. Czujemy się tu jak w domu i nie chcemy wracać!

strona: