Zespół Szkół Gimnazjum, Szkoła Podstawowa i Przedszkole Samorządowe z Oddziałem Integracyjnym

 

Nawigacja

 • UWAGA PILNE!

  Dnia 26 lutego o godz. 16.00 w stołówce szkolnej, odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci uczęszczających do przedszkola w Kaszczorze. Celem spotkania jest przedstawienie rodzicom lokali zastępczych oraz omówienie organizacji pracy, na czas trwania remontu pomieszczeń przedszkola, zniszczonych w wyniku zalania wodą.
  Prosimy o powiadomienie jak największej liczby rodziców.

 • AKTYWNIE W CZASIE FERII!

  17 lutego, w drugi dzień ferii, grupa chętnych uczniów z klas I – V wzięła udział w wyjeździe do Poznania. Naszym głównym celem był Teatr Animacji. Spektakl pt: ‘A niech to gęś kopnie’ zachwycił chyba każdego uczestnika wyjazdu. Przepiękne lalki, scenografia, oprawa muzyczna i kameralna sala, miały znaczący wpływ na sukces aktorów teatru. Brawom nie było końca!!! Wiele pozytywnych emocji towarzyszyło również uczniom podczas zwiedzania kulis teatru z przewodnikiem - aktorem, szczególnie garderoby i wystawy lalek z dotychczas wystawianych przedstawień. Kolejnym punktem programu była Manufaktura Cukierków. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach tworzenia karmelu. Wyrabiali lizaki, które z jeszcze jedną słodką niespodzianką zabrali do domu. Taka forma spędzenia Ostatków pod hasłem  ‘Coś dla ducha i coś dla ciała’, okazała się strzałem w 10 – tkę!!!

 •  

 • heartheartheartMiłych Walentynek  heartheartheart

 • Karnawałowe zumbowe szaleństwo ... smiley

 • Podsumowanie ankiety dziennik elektroniczny

  Od 1 września korzystamy w naszej szkole z nowej wersji e-dziennika, w związku z tym przeprowadziliśmy ankietę internetową aby poznać opinię Rodziców, Uczniów i Nauczycieli na temat jego funkcjonowania. Zachęcamy do analizy wynków przeprowadzonych ankietsmiley

  Ankieta dla Rodziców podsumowanie

  Ankieta dla uczniów podsumowanie

  Ankieta dla nauczycieli podsumowanie

   

 • Uczciliśmy rocznicę wyzwolenia Kaszczoru

 • „Bukiet kwiatów dla babci i dziadka”       

  Uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Bukiet kwiatów dla babci i dziadka” odbyło się w piątek 6 lutego 2015 roku o godz. 13 w Galerii Promocje Wolsztyńskiego Domu Kultury. Na uroczystość zaproszeni zostali uczniowie – laureaci konkursu. Wśród nich także nasi uczniowie: Oliwia Małczak – kl. IV, Dominik Wolniczak – kl. V, Weronika Ziółkowska – kl. II gimnazjum. Łącznie w czterech kategoriach przyznano 15 nagród. Na konkurs nadesłano w 307 prac. Laureatom gratulujemy! Możemy być dumni z naszych szkolnych artystów.

 • Podsumowanie Konkursu Historycznego

  26 stycznia br., podczas pierwszej w tym roku sesji Rady Gminy Przemęt, odbyło się rozstrzygniecie konkursu wiedzy o historii ziemi przemęckiej i wręczenie nagród zwycięzcom. Konkurs odbył się w listopadzie 2014 r. i polegał na napisaniu testu z wiedzy historycznej. W konkursie startowali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z Moch, Przemętu, Bucza, Kaszczoru, Radomierza i Starkowa.  – Uporanie się z pytaniami testowymi nie było łatwe – zaznacza Maciej Ratajczak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Przemęcie i autor pytań. – Co roku proponujemy nowe ich zestawy i aby się nie powtarzały z poprzednimi latami są coraz bardziej szczegółowe. W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęli ex aequo Dominik Wolniczak z Kaszczoru i Julia Malepszak z Bucza. Drugie miejsce wywalczyli, również ex aequo, Weronika Czarna z Kaszczoru i Jagoda Konieczna z Bucza. Na trzecim miejscu znalazł się Nikodem Woga z Moch. Wśród gimnazjalistów najlepszym znawcą lokalnej historii okazał się Szymon Rogozinski z Przemętu. Drugie miejsce zajął Łukasz Wolniczak z Kaszczoru, a trzecie Agnieszka Karwatka z Przemętu.

  Gratulujemy

  foto4
  foto5

   

 • Dnia 21 I 2015 w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Koszykowej Dziewcząt. Udział wzięły uczennice z Gimnazjum w Buczu, Gimnazjum w Kaszczorze i Gimnazjum w Przemęcie. Po spotkaniach stojących na dobrym poziomie najlepsze okazały się dziewczęta z Przemętu, na drugiej pozycji uplasowały się dziewczęta z Kaszczoru, a dziewczęta z Bucza zajęły miejsce trzecie. Gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych.

   

 •   

 • UWAGA

  W czasie przerwy świątecznej w szkole będzie pełniony dyżur nauczycielski

 • To już święta.

   

  Uczniowie klasy IV i VI wzięli udział w warsztatach, podczas których mieli możliwość poznać tajniki dekorowania bombek. Samodzielnie mogli ozdobić w dowolny sposób swoją ozdobę. Wszyscy świetnie się bawili starając się jak najpiękniej udekorować swoją bombkę.

 • Kiermasz Świąteczny za nami ...

   

 • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „UHU – HA, ZIMA ZŁA”

           Nasi szkolni i przedszkolni artyści brali udział w organizowanym przez Wolsztyński Dom Kultury konkursie plastycznym pt. „UHU – HA, ZIMA ZŁA”. Na konkurs dostarczono z całego powiatu 286 prac, z których 17 otrzymało nagrody główne. Wśród laureatów znalazło się 5 naszych uczniów. W kategorii kl. I -III SP – Oliwia Gryca, w kategorii kl. IV – VI SP – Oliwia Małczak, Dominik Wolniczak, Joann Szymysł, w kategorii gimnazjalistów Maria Stachowiak. W piątek 12 grudnia 2014 roku w galerii „Promocje” Wolsztyńskiego Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie dyplomów i nagród. Organizatorzy konkursu podkreślali, że poziom dostarczonych prac był bardzo wysoki i wyrównany.

 • Brawa dla Julii

  Kolejny już raz nasi gimnazjaliści brali udział w organizowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Poznaniu konkursie plastycznym na plakat pt. „Bądźmy zdrowi” w ramach Projektu „Bądźmy zdrowi – wiemy, więc działamy”. Praca Julii Nowak, uczennicy I klasy gimnazjum zajęła I miejsce na etapie powiatowym i reprezentowała powiat wolsztyński na etapie wojewódzkim, gdzie zajęła III miejsce. W piątek 12 grudnia 2014 roku gościliśmy w naszej szkole Panie - przedstawicielki Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Wolsztynie i w Poznaniu, które wręczyły Julii nagrody, dyplomy oraz gratulowały sukcesu. My również gratulujemy Julii i życzymy dalszych sukcesów!

 • Dzień Zielonego Jabłuszka

  Wiedząc, jaką ważną rolę odgrywają owoce w życiu człowieka, postanowiliśmy dnia 26 listopada bieżącego roku w naszej szkole zorganizować"Dzień Zielonego Jabłuszka".
  Uczniowie mieli za zadanie przebrać się za tytułowe jabłka. Po przedstawieniu nam ciekawych wierszyków o tym zdrowym owocu, przyszedł czas na degustację. Nikogo nie trzeba było namawiać, bo wszyscy zajadali ze smakiem.
                                                                         Samorząd Uczniowski

 • Z okzji Światowego Dnia Postaci z Bajek gościła w naszej szkole p. Lidia Domagała. Odwiedziła ona w ramach lekcji bibliotecznych klasy I-III. Dzięki niecodziennej recytacji uczniowie mogli usłyszeć wiersze Juliana Tuwima oraz baśnie braci Grimm. Dziękujemy p. Lidii za cudowne chwile spędzone z lekturą.

 • http://images.slideplayer.us/2/848414/slides/slide_2.jpg

  Biegliśmy dla Niepodległej w Mochach

  OTO WYNIKI W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH:

  PRZEDSZKOLAKI: 1miejsce Michał Sobina

  KLASA I:  2 miejsce Weronika Klecha, 6 miejsce Jagoda Piędel

       2 miejsce Hubert Piędel, 3 miejsce Remigiusz Adam, 6 miejsce Kamil Skorupiński

  KLASA II: 5 miejsce Noemi Jakób, 6 miejsce Natalia Miś

        4 miejsce Adrian Przymuszała

  Klasa III: 2 miejsce Eliza Nowak

       2 miejsce Amadeusz Cupryś, 4 miejsce Maksymilian Nowak

  Klasa III Gimnazjum: 2 miejsce Gracjan Cupryś

  Zwycięzcom gratulujemy!!! Duże brawa dla wszystkich uczestników biegu za postawę i godne reprezentowanie szkoły !!!

  Maszerowaliśmy dla Niepodległej w Kaszczorze

strona: