Zespół Szkół Gimnazjum, Szkoła Podstawowa i Przedszkole Samorządowe z Oddziałem Integracyjnym

 

Nawigacja

 • SZKOŁA MUZYCZNA Z KRÓTKIM KONCERTEM!

  Szkoła muzyczna z Wolsztyna szukając młodych talentów zawitała również do naszej szkoły. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności i instrumenty, na których na co dzień ćwiczą i koncertują. Być może wśród naszych uczniów znajdzie się ktoś, dla kogo granie stanie się pasją i swój muzyczny talent rozwinie pod skrzydłami wolsztyńskiej szkoły?

 • KONKURS RECYTATORSKI W NASZEJ SZKOLE

  22 kwietnia odbyły się eliminacje szkolne do konkursu recytatorskiego ‘Mali recytatorzy’.  Wszyscy uczestnicy byli perfekcyjnie przygotowani. Mówili głośno i z odpowiednią intonacją. Z każdej kategorii wiekowej komisja wytypowała zwycięzcę, który będzie reprezentował naszą szkołę na etapie gminnym. Wszystkim gratulujemy, a laureatom: Weronice Klecha z kl. Ia, Szymonowi Nędza z kl. Ib, Amelii Przymuszała z kl. II, Amadeuszowi Cupryś z kl. III i Marii Woch z kl. IV życzymy powodzenia!

 • STREETBALL 2015

  Dnia 17 IV 2015 na Orliku w Przemęcie odbyły się eliminacje do Wielkopolskiego Turnieju Orlika 2105 Streetball. Nasza szkołę reprezentowały trzy drużyny: Bajon Rozalia, Jakuszyk Anna, Stachowiak Julia, Stachowiak Maria jako Kaszczor III; Janas Magdalena, Guzik Wiktoria, Lórych Wiktoria, Ziółkowska Weronika jako Kaszczor II i Daleka Julia, Nowak Julia, Szymysł Nikola, Tonder Katarzyna jako Kaszczor I.

  Rywalizowaliśmy z drużynami z Przemętu i z Bucza. Po stojących na dość dobrym poziomie zawodach. Najlepsze okazały się dziewczęta z Kaszczoru III wyprzedzając drużynę z Przemętu i z Bucza. Na miejscu V uplasowały się dziewczęta z Kaszczor I, a na miejscu szóstym dziewczęta z Kaszczor II.

  Gratulujemy i życzymy powodzenia na leszczyńskim etapie rejonowym.

   

 •  

 • MAMY LAUREATÓW W KONKURSIE PLASTYCZNYM: ‘W krainie baśni Hansa Christiana Andersena’.

   Organizatorem gminnego konkursu dla klas III szkół podstawowych była Biblioteka Publiczna w Przemęcie. Na konkurs wpłynęły 54 prace. Wśród laureatów znaleźli się Marlena Zdanowicz – miejsce I, Dominika Ślebioda – miejsce III. Wyróżnienia otrzymali: Patrycja Klecha, Eliza Nowak, Maksymilian Nowak, Wiktor Nowak. Gratulujemy!!!

 • BIAŁY MIŚ

  Dnia 24 III 2015 uczniowie klasy I, II i III szkoły podstawowej reprezentowali naszą szkołę w turnieju sportowym „Biały Miś”, który został rozegrany w Szkole Podstawowej w Mochach. Po zaciętej i wyrównanej walce uczniowie szkoły w Kaszczorze zajęli ex aequo z uczniami szkoły w Mochach pierwsze miejsce, wyprzedzając uczniów ze szkól w Przemęcie, w Buczu, w Kluczewie, w Starkowie i w Biskupicach 

  Gratulujemy!!!

 • TALENT WERONIKI DOSTRZEŻONY!

           O tym, że Wernika Ziółkowska, uczennica klasy II gimnazjum  ma talent plastyczny wiedzieliśmy od dawna. Przekonały się o tym, także osoby na co dzień zajmujące się sztuką, nauczyciele liceum plastycznego w Poznaniu, którzy spośród 322 prac nadesłanych na konkurs pt: "...Ta dziwna kraina jest niedaleko miejsca gdzie mieszkam..."wyróżnili dzieło Weroniki przyznając jej III miejsce.To wielkie osiągnięcie dla Weroniki i duży krok do realizacji marzeń, które nierozerwalnie związane są ze sztuką. Ogromne wyrazy uznania!!!

 • WYNIKI KONKURSU ‘PTAKI SKRZYDLACI PRZYJACIELE’

      Kolejny konkurs rozstrzygnięty i wiele zdobytych miejsc. Brawo!! Kategoria: klasy IV – VI zdominowana została przez uczniów naszej szkoły. Ciekawe techniki, intensywna kolorystyka, dbałość o szczegóły zachwyciły komisję konkursową. Prace można podziwiać w Galerii Promocje w Wolsztyńskim Domu Kultury. Wśród nagrodzonych są: Oliwia Gryca kl. II, Oliwia Małczak kl. IV, Pola Guzik kl. IV, Laura Gryca kl. V, Alicja Drajerska kl. V, Nikola Jakób kl. V, Nikola Szymysł kl. IG. Zapraszamy do obejrzenia wystawy  i cieszymy się z Waszych sukcesów!

 • WIOSNO – BĄDŹ WŚRÓD NAS!

  20 marca każda klasa witała wiosnę na swój sposób. Jedni szukali jej w kinie, inni w lesie, jeszcze inni bawili się z wiosną w podchody i zbijali kręgle. Każdy sposób okazał się dobry, by razem spędzić ten słoneczny dzień, (podziwiając przy tym zaćmienie), integrując swój zespół klasowy na wspólnej zabawie. Szkoda, że Dzień Wiosny jest tylko raz w roku, ale co tam … kto ma radość w sercu, ten ma wiosnę przez cały rok!!!

 • „Strach ma wielkie oczy”

  17.03.2015 r. gościliśmy w naszej szkole Grupę T z Torunia, która przedstawiła spektakl profilaktyczny  pt. ”Strach ma wielkie oczy”. Adresatami byli uczniowie klas I-VI SP.

  Mimo, że widowisko utrzymane było w klimacie humoru - poruszało problem przemocy, agresji oraz prześladowania. Wspomniany został też temat uzależnień jako nieskutecznej próby uporania się z cierpieniem wywołanym przez sprawcę przemocy. Przywołany „eliksir niewidzialności” symbolizował ucieczkę w nałóg nikotynowy, narkotykowy, alkoholowy. Aktorzy przedstawiając świat owadów ukazali sposoby radzenia sobie w sytuacji bycia ofiarą, jak również bycia świadkiem przemocy. Zwrócili uwagę na istotną kwestię przerwania milczenia - alarmowania o pomoc  i zgłoszenia problemu nauczycielowi.

  Spektakl został sfinansowany ze środków Rady Rodziców -- za co SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

  Elżbieta Zalisz

 • Dnia 14.03.2015r uczniowie klasy II i III gimnazjum wraz z wychowawcami Piotrem Kamińskim i Anną Napierała uczestniczyli w XI Dniu Doradztwa Zawodowego w Wolsztynie.

  Organizatorem była Powiatowa Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna z Wolsztyna pod Patronatem Starosty Wolsztyńskiego i Burmistrza Wolsztyna. Podczas kilku godzin, uczniowie mogli zapoznawać się z ofertami wielu szkół nie tylko z powiatu wolsztyńskiego.

  Dzień Doradztwa Zawodowego organizowany jest po to, aby pomóc w wyborze szkoły uczniom, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów na przyszłość. Oferty szkół są bardzo interesujące przez co młodzież nie ma łatwego wyboru.

  Młodzież miała możliwość skorzystania z fachowych porad udzielanych przez przedstawicieli szkół, instytucji wspierających planowanie i rozwój kariery zawodowej oraz zdiagnozowania własnych preferencji zawodowych.

  Uczniowie zaproszeni byli również do Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wolsztynie  na Dzień Otwarty Szkoły. W programie było wiele atrakcji przygotowanych  przez uczniów liceum. W  salach lekcyjnych uczniowie wraz z nauczycielami w przeróżny sposób próbowali zainteresować uczniów gimnazjalnych przedmiotami takimi jak: język polski, matematyka, historia, geografia,  fizyka, chemia, biologia,  języki obce: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański. Odbyły  się również  zajęcia z ratownictwa medycznego i odnowy biologicznej. Na uczniach naszej szkoły największe wrażenia wywarły zajęcia fizyczne, chemiczne oraz pokazy uczniów z profilu politechnicznego.

 • W piątek 13 marca w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wolsztynie odbyły się konkursy dla uczniów szkół podstawowych - Omnibus oraz szkół gimnazjalnych - Finał Ligi Matematyczno-Chemicznej.

  OMNIBUS” to MIEDZYSZKOLNY KONKURS dla SZKÓŁ PODSTAWOWYCH organizowany od 2010 roku.

  Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas V-VI szkół podstawowych. Konkurs obejmuje treści podstawy programowej i wiadomości wykraczające poza program nauczania. Jest jednoetapowy i formą nawiązuje do sprawdzianu szóstoklasisty. Składa się z  zadań zamkniętych i otwartych o łącznej wartości 40 punktów. Zadania są połączone motywem przewodnim w tym roku związany z osobą JANA PAWŁA II. Czas przeznaczony na rozwiązywania zadań to 60 minut.

  Natomiast uczestnicy konkursu Liga Matematyczno - Chemiczna z zapałem rozwiązywali przez 90 minut zadania z matematyki i chemii. Regulamin zakładał, że sumuje się punkty z dwóch etapów, a więc nawet ci uczestnicy, którym poprzedni etap wypadł nie najlepiej dawali z siebie wszystko.

  Oczekiwanie na rozstrzygnięcie konkursów i ogłoszenie wyników umilili uczniowie i nauczyciele liceum, którzy przygotowali dla nich gry, zagadki, prelekcje, prezentacje i bardzo ciekawe zajęcia chemiczne.

  Nasza szkołę reprezentowali:

  Liga Matematyczno - Chemiczna – finał:

  Gracjan Cupryś – kl. III gim

  Maria Stachowiak – kl. II gim

  Maciej Czarny – kl. II gim

  OMNIBUS:

  Weronika Czarna – kl. VI SP

  Julita Michalewicz – kl. VI SP

  Natalia Daleka – kl. VI SP

  Natalia Daleka „stanęła na podium”. Zdobyła II miejsce w swojej kategorii z czego ogromnie się cieszymy i GRATULUJEMY!!!

 • SUKCESY MATEMATYCZNE – I SEMESTR

  Podczas pierwszego semestru 2014/2015r. uczniowie naszej szkoły osiągnęli następujące sukcesy w dziedzinie MATEMATYKI:

  Weronika Czarna – uczennica klasy VI – zakwalifikowała się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Następnie zdobyła 5 miejsce na 84 uczestników. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Wszyscy uczniowie biorący udział w międzyszkolnym konkursie Liga Matematyczno – Chemiczna, tj. Maciej Czarny – kl. II GIM, Maria Stachowiak – kl. I GIM, Gracjan Cupryś – kl. III GIM zakwalifikowali się do etapu finałowego. Trzymamy kciuki już w marcu!

  Kolejnym konkursem, którym zainteresowali się uczniowie i systematycznie corocznie biorą w nim udział to Międzynarodowy Konkurs Archimedes Matematyczny. Tutaj również uczniowie naszej szkoły osiągnęli duże sukcesy:

  • WERONIKA CZARNA – KL. VI SP – LAUREATKA I STOPNIA;
  • MACIEJ CZARNY – KL. II GIM - LAUREAT I STOPNIA;
  • MICHAŁ KONDEK – KL. III SP - LAUREAT II STOPNIA;
  • MIKOŁAJ CIESIELSKI – KL. VI - LAUREAT II STOPNIA;
  • KACPER SIENKIEWICZ - KL. III SP – LAUREAT III STOPNIA;
  • ALICJA DRAJERSKA – KL. V - LAUREATKA III STOPNIA;
  • NATALIA DALEKA – KL. VI - LAUREATKA III STOPNIA;
  • MARIA STACHOWIAK – KL. II GIM - LAUREATKA III STOPNIA;
  • MIKOŁAJ LEŚNIEWICZ – KL. III SP - LAUREAT IV STOPNIA;
  • WIKTORIA GRABSKA – KL. IV - LAUREATKA IV STOPNIA;
  • NATALIA SPŁAWSKA – KL. IV - LAUREATKA IV STOPNIA;
  • PATRYCJA SOSNOWSKA – KL. V - LAUREATKA IV STOPNIA;

  Czekamy również na wyniki konkursu prac projektowych wykonanych przez czwórkę uczennic klasy II GIM:

  1. MARIĘ STACHOWIAK;
  2. WIKTORIĘ GUZIK;
  3. WIKTORIĘ LÓRYCH;
  4. MAGDALENĘ JANAS.
 • Dzień Kobiet
  Jak co roku 8.03. obchodzony jest Dzień Kobiet. W tym roku przypadł on w niedzielę lecz to nie stanęło na przeszkodzie naszym kolegom, którzy postanowili uczcić to święto w należyty sposób. Każda dziewczyna otrzymała pyszne ciastko, a Panie nauczycielki dodatkowo wyjątkowy upominek… szary papier toaletowy. Było to nawiązanie do czasów PRL-u, kiedy to Kobiety na swoje święto otrzymywały rolkę takiego właśnie papieru, będącego symbolem majętności.
  Bardzo dziękujemy naszym Chłopcom za pamięć ;)

 • PODZIĘKOWANIE!

  Dziękujemy ludziom dobrej woli, którzy włączyli się w akcję ratowania mienia przedszkola i szkoły po zalaniu wodą, pomogli w usuwaniu strat i przygotowaniu nowych pomieszczeń dla sprawnego funkcjonowania przedszkola. Wszystkim i każdemu z osobna ogromne wyrazy wdzięczności!

  Poniżej krótka fotorelacja z tego zdarzenia…

 • AKTYWNIE W CZASIE FERII!

  17 lutego, w drugi dzień ferii, grupa chętnych uczniów z klas I – V wzięła udział w wyjeździe do Poznania. Naszym głównym celem był Teatr Animacji. Spektakl pt: ‘A niech to gęś kopnie’ zachwycił chyba każdego uczestnika wyjazdu. Przepiękne lalki, scenografia, oprawa muzyczna i kameralna sala, miały znaczący wpływ na sukces aktorów teatru. Brawom nie było końca!!! Wiele pozytywnych emocji towarzyszyło również uczniom podczas zwiedzania kulis teatru z przewodnikiem - aktorem, szczególnie garderoby i wystawy lalek z dotychczas wystawianych przedstawień. Kolejnym punktem programu była Manufaktura Cukierków. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach tworzenia karmelu. Wyrabiali lizaki, które z jeszcze jedną słodką niespodzianką zabrali do domu. Taka forma spędzenia Ostatków pod hasłem  ‘Coś dla ducha i coś dla ciała’, okazała się strzałem w 10 – tkę!!!

 • Dnia 12 i 13 II 2015 w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Koszykowej Dziewcząt i Chłopców na kategorii szkół podstawowych. W zawodach wzięli uczniowie ze szkół podstawowych w Bucz, w Przemęcie i w Kaszczorze. W kategorii dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki z SP Kaszczor wyprzedzając drużynę SP Przemęt i SP Bucz. W kategorii chłopców I miejsce zajęli uczniowie SP Przemęt, wyprzedzając drużynę SP Kaszczor i SP Bucz.

  Gratulujemy i życzymy powodzenie na zawodach powiatowych.

   

 • heartheartheartMiłych Walentynek  heartheartheart

 • Karnawałowe zumbowe szaleństwo ... smiley

 • Podsumowanie ankiety dziennik elektroniczny

  Od 1 września korzystamy w naszej szkole z nowej wersji e-dziennika, w związku z tym przeprowadziliśmy ankietę internetową aby poznać opinię Rodziców, Uczniów i Nauczycieli na temat jego funkcjonowania. Zachęcamy do analizy wynków przeprowadzonych ankietsmiley

  Ankieta dla Rodziców podsumowanie

  Ankieta dla uczniów podsumowanie

  Ankieta dla nauczycieli podsumowanie

   

strona: