Zespół Szkół Gimnazjum, Szkoła Podstawowa i Przedszkole Samorządowe z Oddziałem Integracyjnym

 

Nawigacja

 • Z okzji Światowego Dnia Postaci z Bajek gościła w naszej szkole p. Lidia Domagała. Odwiedziła ona w ramach lekcji bibliotecznych klasy I-III. Dzięki niecodziennej recytacji uczniowie mogli usłyszeć wiersze Juliana Tuwima oraz baśnie braci Grimm. Dziękujemy p. Lidii za cudowne chwile spędzone z lekturą.

 • http://images.slideplayer.us/2/848414/slides/slide_2.jpg

  Biegliśmy dla Niepodległej w Mochach

  OTO WYNIKI W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH:

  PRZEDSZKOLAKI: 1miejsce Michał Sobina

  KLASA I:  2 miejsce Weronika Klecha, 6 miejsce Jagoda Piędel

       2 miejsce Hubert Piędel, 3 miejsce Remigiusz Adam, 6 miejsce Kamil Skorupiński

  KLASA II: 5 miejsce Noemi Jakób, 6 miejsce Natalia Miś

        4 miejsce Adrian Przymuszała

  Klasa III: 2 miejsce Eliza Nowak

       2 miejsce Amadeusz Cupryś, 4 miejsce Maksymilian Nowak

  Klasa III Gimnazjum: 2 miejsce Gracjan Cupryś

  Zwycięzcom gratulujemy!!! Duże brawa dla wszystkich uczestników biegu za postawę i godne reprezentowanie szkoły !!!

  Maszerowaliśmy dla Niepodległej w Kaszczorze

 • Prasa Turecka o Zespole Szkół w Kaszczorze

  03.11.2014

   

  Prasa Turecka o Zespole Szkół w Kaszczorze.

    Uczniowie Zespołu Szkół w Kaszczorze ambasadorami Rzeczypospolitej Polskiej w Turcji w ramach projektu „Comenius”. Po tygodniowym pobycie i po tygodniu dalsza część relacji z pobytu uczniów w kraju o bogatej  kulturze i malowniczym krajobrazie. Proponuję zapoznanie się z lekturą prasy. Słowa podziękowania dla koordynatorki projektu p. Kingi Gertych dzięki, której projekt może być realizowany w szkole. Pełen podziwu jestem dla Rodziców, których dzieci wzięły udział w projekcje i są to: Aleksandra Kruk, Patrycja Majer, Julia Paprocka, Wiktoria Lórych, Maciej Matysiak i Witold Woch. Opiekunami w trakcie tegorocznego wyjazdu byli: p. Kinga Gertych,p.  Piotr Kamiński i p. Robert Szwed. Podziękowania kierujemy także dla pani Wójt Doroty Gorzelniak, dzięki której zostały zabezpieczone środki finansowe  na ten cel.   Ta wycieczka pozwoliła mam poznać Turcję jakiej nie znajdziemy w przewodnikach i w pokojach hotelowych.

  PS. Byliśmy także w tureckich termach, ale o tym w następnej relacji.       

  A oto link:  http://geyvemedya.com/konuk-ispanyali-ogrencilerin-ziyaretleri/

  Pozdrawiam  wszystkich i zapraszam na stronę internetową Zespołu Szkół w Kaszczorze.

  R. S.

         

  http://geyvemedya.com/konuk-ispanyali-ogrencilerin-ziyaretleri/

 • TEATRZYK O BEZPIECZEŃSTWIE

  O bezpieczeństwie trzeba mówić i przypominać. W atrakcyjny sposób o zasadach zachowania na drodze i udzielania pierwszej pomocy opowiedzieli aktorzy krakowskiej sceny. Odbiorcami sztuki byli przedszkolacy i uczniowie szkoły podstawowej. Sponsorami Rada Rodziców, której bardzo dziękujemy!

   

 • Warsztaty kulinarne

  Dzisiaj w szkole zapachniało świeżym chlebem, smażonym serem i swojskim masłem. Wszystko to za sprawą koleżanek i kolegów z klasy drugiej gimnazjum, którzy uczyli nas jak samodzielnie zrobić pyszne masło, maślankę, ser biały i smażony.
  Bardzo nam się podobało, a jeszcze lepiej smakowałosmiley

  Gimnazjaliści przygotowali warsztaty kulinarne w ramach realizacji projektów gimnazjalnych.

 • Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy ...

  Tradycyjnie z okazji Uroczystości Wszystkich Świetych uczciliśmy pamięć o tych, którzy przeszli już na "drugą stronę wieczności". Odwiedziliśmy z modlitwą i zniczami cmentarz oraz miejsca pamięci narodowej na terenie Kaszczoru

 • TYDZIEŃ MISYJNY W NASZEJ SZKOLE

  http://emaus.parafia.info.pl/text_images/text_417/img936.jpg 

 • UDZIAŁ W WYSTAWIE

   W tym tygodniu mieliśmy okazję obejrzeć wystawę fotograficzną zorganizowaną przez Stowarzyszenie ‘Razem’. Autorem zdjęć jest pan Jan Wojtasik – fotograf z zamiłowania. Tematem zdjęć był las w różnych porach roku. Przy tej okazji uczniowie mieli możliwość obejrzenia także obrazów z wiosennego pleneru. Wśród autorów prac znaleźli się absolwenci naszej szkoły.

 • Uczniowie klas I i II gimnazjum odwiedzają swoich kolegów i koleżanki w Turcji w ramach projektu Comenius. Uczniowie śpią u swoich rówieśników i doświadczają tego, jak wygląda życie w Turcji przez tydzień. Wyjechaliśmy w niedzielę i czekał nas najbardziej ekscytujący moment - lot z Pragi do Stambułu.
  W poniedzialek odwiedziliśmy szkołę, gdzie robiliśmy eksperymenty związane z wodą. Obejrzeliśmy przedstawienie przedszkolaków i zasadzilismy drzewka. Byliśmy na "ekologicznym pokazie mody w przedszkolu.
  We wtorek braliśmy udział w warsztatach marmurkowania papieru. Po obiedzie pojechaliśmy do Terakli i zwiedziliśmy tradycyjne domy, meczet i skosztowalismy tradycyjnych specjałów.

  Turcja jest piekna! Jesteśmy pełni wrazeń! smiley Pozdrawiamy smiley

  W środę odwiedziliśmy Muzeum Trzęsienia Ziemi, w którym przeżyliśmy symulację trzęsienia, jakie miało miejsce w 1999 roku w Geyve. Następnie miło spędziliśmy czas w parku: graliśmy w piłkę i rozmawialismy. Później pojechaliśmy na basen w Kuzuluk, gdzie kapalismy się w zdrowotnych wodach termalnych o temp. 40°C.
  Po południu byliśmy w pięknej restauracji słynącej z hodowli pstrąga, a wieczorem pojechaliśmy na zakupy do centrum handlowego.
  Coraz bardziej integrujemy się z naszymi tureckimi kolegami! Czujemy się tu wspaniale!
  Znalezione obrazy dla zapytania flaga turcji

   

  W czwartek byliśmy w Stambule. Jest to niesamowite, bardzo tłoczne i tętniące życiem miasto. Rano byliśmy w parku miniatur, gdzie oglądaliśmy najważniejsze budowle Turcji w pomniejszeniu. Następnie podziwialismy zapierajaca dech w piersiach panoramę miasta z Wieży Galata. Później odbyliśmy rejs po Bosforze. Po południu byliśmy w muzeum militarnym, Cysternach Bazyliki i Meczecie Błękitnym. Wieczorem robiliśmy zakupy w centrum Viaport.

  Piątek upłynął pod hasłem "Woda i natura". Spacerowalismy nad trzema jeziorami, gdzie mogliśmy podziwiać nieznane u nas ptaki i rośliny. Nad jednym z jezior mogliśmy przejechać się rowerem lub konno! Wieczorem mieliśmy wspólna kolacje w hotelu, a później dyskotekę :) Patrycja i Maciej zaprezentowali taniec krakowiaczek, uczniowie z Katalonii i Turcji także pokazali swoje tańce narodowe. Pełni podziwu oglądaliśmy niespodziankę przygotowana przez dyrektora szkoły tureckiej Vedata Duman - pokaz tradycyjnych tureckich tańców. Czujemy się tu jak w domu i nie chcemy wracać!

 • WIZYTA W BIBLIOTECE

  Pierwszoklasiści zostali zaproszeni przez panią Kasię Łakomą do Filii Bibliotecznej, aby posłuchać opowiadania o sympatycznym żółwiku Franklinie. Książkę czytał dyrektor szkoły Robert Szwed. Uczniowie z chęcią wysłuchali jego interpretacji. Następnie p. dyrektor przekazał każdej klasie niespodziankę w postaci żywego żółwia, którym uczniowie mieli obowiązek opiekować się przez cały tydzień. Podarunek ten wywołał wśród nich wiele radości.

 • KLASA III Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

  28 rocznicę śmierci poetki Ewy Szelburg – Zarębiny, klasa III uczciła spotkaniem w bibliotece, czytając wiersze pisarki. Do konkursu przystąpiło ośmioro uczestników. Każdy z nich czytał po trzy wiersze losowo wybrane. Komisja konkursowa miała trudny orzech do zgryzienia. Mistrzem pięknego czytania został ostatecznie Amadeusz Cupryś, któremu bardzo gratulujemy! Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu dzięki ciekawym zagadkom na temat twórczości poetki przygotowanym przez panią Kasię. Podsumowując spotkanie każdy z uczestników konkursu wybrał swój ulubiony wiersz i przeczytał go przed publicznością. Zapraszamy do posłuchania.

   

 •  

 • PASOWANIE

  14. października uczniowie klasy 1 a i 1 b zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Jednak zanim to nastąpiło, wystąpili w przedstawieniu pt. „Bajkowe zamieszanie” oraz recytowali wiersze. Nie zabrakło również piosenek, chociażby takich jak „Dostał Jacek elementarz”. Po występie artystycznym złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar naszej szkoły, otrzymali dyplom oraz słodki upominek. Aby uczcić ten ważny dzień, wszyscy pierwszoklasiści wraz z mamami, jednym tatą oraz wychowawczyniami udali się autokarem do Wolsztyna do sali zabaw. Radości nie było końca. Wszyscy świetnie się bawili. Z pewnością nigdy nie zapomnimy tego dnia…

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  W tym roku, obchody 14 października rozpoczęliśmy Mszą św. odprawioną w intencji  zmarłych nauczycieli, uczniów i pracowników naszej szkoły. Następnie odbyła się uroczysta akademia, a raczej wesołe przedstawienie pt: ‘Kara’,  w wykonaniu uczniów klas I – III należących do kółka teatralnego. Była piosenka z dedykacją dla Pana Dyrektora, oryginalne upominki przygotowane przez Samorząd Uczniowski, słodkie co nieco przygotowane przez Radę Rodziców. Krótko mówiąc było miło i uroczyście. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom  i dzieciom za życzenia, kwiaty i uśmiech! Ten dzień nie byłby  taki szczególny gdyby nie Wasza obecność i pamięć! Dziękujemy!

   

 • WARSZTATY MYDLARSKIE

  Dzięki inicjatywie pani Kasi z Biblioteki Publicznej, uczniowie klasy II i III brali udział w ciekawych warsztatach mydlarskich. Dzieci miały możliwość samodzielnie skomponować zapachy, wybrać kształt i własnoręcznie przyozdobić swoje mydełka. W sali gimnastycznej szkoły, gdzie odbywały się zajęcia przez cały dzień unosiła się piękna woń olejków kwiatowych i zapachu kawy. Dziękujemy za zorganizowanie tych niezwykle kreatywnych zajęć. Wszystkim nam bardzo się one podobały.

 • Ala i Ola wicemistrzyniami województwa

  5 października 2014  w Opalenicy odbył się finał wojewódzki V Turnieju Orlika o Puchar Premiera naszą szkolę w barwach Klubu Agro Kluczewo reprezentowały 

  Ala i Ola Drajerskie. Po zaciętych spotkaniach kolejność przedstawia się następująco:

  Miejsce I – SP nr 8 Krotoszyn

  Miejsce II – Agro Kluczewo

  Miejsce III – SP Szczodrzykowo

  Miejsce IV – Stokrotka Sasain

  GRATULUJEMY!!!

 • Dzień Chłopca

  Ale się działo, ale zabawa ...
  Dziękujemy Dziewczynom za prezenty i super orgnizację naszego święta smiley

 • Ala i Ola piłkarki na 102

  29 IX 2014 w Wągrowcu odbyły się półfinały województwa wielkopolskiego V Turnieju Orlika o Puchar Premiera naszą szkolę w barwach Klubu Agro Kluczewo reprezentowały Ala i Ola Drajerskie. W rozgrywkach wystąpiły ponadto drużyny piłkarek nożnych: z Wągrowca,  Osieku n. Notecią, Stęszewa, Szczodrzykowa i Krobi. W fazie grupowej nasze dziewczyny pokonały drużynę  z Krobii 6-0 i zremisowały z koleżankami ze Szczodrzykowa 1:1. W meczu półfinałowym z drużyną Wągrowca  o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, dzięki wspaniałej postawie bramkarki Oli Drajerskiej mecz zakończył się zwycięstwem 2:1.
  W meczu finałowym ponownie spotkaliśmy się z drużyną ze Szczodrzykowa, mecz zakończył się wynikiem 1:1 o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne i ponownie dzięki wspanialej postawie Oli Drajerskiej wygraliśmy 2:0
  Ola Drajerska została wybrana najbardziej wartościowym graczem.Należy nadmienić także iż dziewczęta  wygrały turniej gminny pokonując drużyny z Przemętu i Bucz, a w turnieju rejonowym w Grodzisku Wielkopolskim zwyciężyły z drużyną z Opalenicy 9:0 i z drużyną z Grodziska Wielkopolskiego 4:2.   

  Finał wojewódzki odbędzie się 5 października w Opalnicy. Gratulujemy i życzmy sukcesów

   

 •  ‘PIESKI ŚWIAT’ to tytuł przedstawienia, które w czwartkowy poranek, 25 września miały możliwość obejrzenia wszystkie klasy III szkoły podstawowej z terenu gminy Przemęt. Rokrocznie uczniowie uczestniczą w spektaklach o tematyce ekologicznej przygotowanych przez Związek Międzygminny ‘Obra’ i Urząd Gminy w Przemęcie. Celem spotkań jest zachęcenie do dbania o środowisko naturalne, segregację odpadów i ratowanie naszej planety przed lawiną śmieci. Budzenie postaw ekologicznych u młodych ludzi daje szansę powodzenia tej trudnej do spełnienia misji.

  Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w spotkaniu!

 • Dnia 25 września 2014 roku przy Szkole Podstawowej w Biskupicach odbyły się Mistrzostwa Gminy w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Z naszej szkoły udział wzięły trzy drużyny: szkoła podstawowa (5 dziewcząt + 5 chłopców), gimnazjum dziewczęta i gimnazjum chłopcy. Na bardzo wymagającej trasie nasi uczniowie zajęli odpowiednio V, IV i III miejsce.      

strona: